ye-logo.v1.2

«Купати котів не обов’язково», - Каже хмельницький грумер Ірина Васіна

Суспільство 11768
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Нині чимало людей утримують у квартирах та будинках собак і котів.

 Зрозуміло, що кожен з них бажає, аби тварина була чистою й акуратною. Тому такі процедури, як миття, вичісування, стрижка кігтів, чистка вух необхідні більше хазяїну, ніж тварині. Про все - в розмові з грумером Хмельницької міської ветеринарної лікарні Іриною Васіною.
- Тварини, які живуть на вулиці, самі собі «роблять грумінг» - сточують кігті, вилизують шерсть. Ті ж хвостаті, які живуть удома, потребують допомоги хазяїна. Найбільше це стосується довгошерстих котів, у яких шерсть збивається клубками, шкіра під якими пріє. Зрозуміло, що таку тваринку треба вичісувати. Однак не кожен чотириногий, особливо кіт, погоджується на такі маніпуляції. Тож необхідність у стрижці таких мурчиків є нагальною, оскільки тварина, забита ковтунами, зі спутаною шерстю, під якою випріває шкіра, і починається екзема, проблеми зі шкірою, лупа, дерматити, почувається не дуже добре. Тому хвостатика, який не піддається домашньому грумінгу, необхідно приводити до салону і стригти.
- А купати?
- Купати котів не обов’язково. Вони миються постійно, і кота за все його життя можна жодного разу не мити. Це скоріше бажання хазяїв, але не забувайте, що шампуні повинні бути професійними. В Україні та Росії таких нема. Це - французькі, італійські, американські марки, продукція яких пристосована до тварин та їхньої шкіри, і там майже немає хімії. Все на природних компонентах, не подразнює шкіру і не викликає алергії. Це фірми «Kirsten Christensen», «Crown Royale», «Tropiclean». Є шампуні спеціально для котів і для собак. Для довгої, жорсткої шерсті, для розплутування ковтунів, є для відтінку… Але навіть якщо використовуєте професійний шампунь, мити тварину потрібно не частіше, ніж раз на два-три тижні. Якщо тварина живе в приватному секторі, на вулиці, мити її можна лише в теплу пору року, інакше вона може захворіти. Бо навіть якщо ми після миття сушимо песика чи кота феном, в холодний період рекомендуємо не виводити на вулицю впродовж 2-3 годин. До речі, як для людей, для тварин теж є кондиціонери.
- А кондиціонери для чого?
- Коли у тварини довга шерсть, особливо, біла, - у неї нерідко з’являється лупа. Люди думають, що чим частіше мити такого песика, тим краще він виглядатиме і краще пахнутиме. Але тварина має свій запах, є природні виділення шкіри, які зволожують шерсть, які допомагають тварині не мерзнути, а коли ми починаємо порушувати природне змазування, з’являються проблеми зі шкірою. Тому й застосовуємо кондиціонери.
- Якщо малозабезпечена бабуся тримає песика чи котика, зрозуміло, що професійний шампунь вона не купить. Чим їй мити тваринку?
- У зоомагазині можна підібрати шампунь і на розлив. Професійні шампуні концентровані і розводяться 1:10, 1:20. На 10-15 гривень можна купити стільки, що вистачить на рік. Деякі люди використовують дегтярне мило. Правда, воно має не дуже приємний запах, але раз на місяць-два ним можна користуватися. Можна мити й дитячим, головне, аби у тварини не було алергії. Якщо немає можливості купити шампунь, розведіть водою яблучний оцет у пропорції 1:1, намочіть у цьому розчині ганчірочку і протирайте тварину проти шерсті. Знищується запах, шкіра освіжається. Можна запарювати трави: ромашку, чистотіл, нагідки…
- Давайте поговоримо про стрижку. Для тварин це не травматично?
- Часто люди беруть цуценя, яке через довгу шерсть в подальшому потрібно буде регулярно стригти, але починають робити це дуже пізно. Собака не знає, що з нею коїться, і починає нервувати, бо її приводять на чужу територію, де немає хазяїна, миють, стрижуть… Але це потрібно зробити, бо якщо шерсть сплутана, тварина повертає, наприклад, голову, а її тягне біля хвоста. Це дуже болісно і неприємно.
Цуценя беруть маленьким, зазвичай, у два-три місяці. Якщо це йорк, пудель, кокер-спанієль, яких треба стригти, бажано починати робити це вдома: купати, розчісувати, привчати до сушки феном. Можна іноді просто включати його, щоб тваринка знала, що фен - це не страшно.
І взагалі - похід до нас теж небезпеки не несе. Бо ми намагаємося адекватно ставитися до тварин, щоб процедури для них не були стресом. Так що в нас ніхто не б’ється, не скавучить і не м’явкає від болю чи страху. Хоча ми ніколи не заспокоюємо тварин за допомогою уколів, як дехто вважає, бо будь-який седативний препарат - це навантаження на серце.
Взагалі більшість псів лежать тихо, є такі, які навіть засинають під час процедури: медсестра тримає під голову, звучить монотонне клацання ножиць... Головне - привчити тварину до цього змалечку.
- Бачу, до вас приносять тварин, аби зрізати їм кігті… Котам - зрозуміло, а собакам навіщо?
- Якщо ви тримаєте собаку, треба стежити за кігтями, які не сточуються в домашніх умовах, і можуть так відростати, що врізаються в подушечки, травмують їх, і у тварини викривляється лапка. Тому за кігтями треба доглядати, як і за шерстю між пальцями і між подушечками. Бо на вулиці багато і жуйок, і камінців, і бруду. Все це призводить до проблем зі шкірою та ногами.
Ці кігті можна обрізати самим, але треба бути обережним, бо там проходять кровоносні судини. Тому обрізайте тільки їх кінчики, аби вони не заважали ходити. Процедуру проводьте за мірою відростання: котам - раз на два тижні (хоча точити кігті - у них у крові, і робитимуть вони це значно рідше). Собаками - раз на місяць.
- І ще кілька слів, будь ласка, про чистку вух собакам.
- У ветеринарних аптеках є багато лосьйонів для чистки вух, починаючи від нашого «Барсу», до речі, непоганої якості, та закінчуючи німецьким «HARTZ». Звичайні вушні палички вмочують в лосьйон, загинають вуха і чистять.
У пуделя, йоркширського тер’єра, кокер-спанієля вуха заростають зсередини, тому цю шерсть необхідно видаляти за допомогою спеціальної пудри, яка робить шерсть сухішою і допомагає хазяїну легше її видалити.
Але ні в якому разі не користуйтеся пінцетами чи ножицями, бо вухо у тварин дуже ніжне.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую