ye-logo.v1.2

У Хмельницькому з’явився пам’ятник Григорію Сковороді

Суспільство 1531

Це перша скульптура видатного філософа, створена за часів незалежності України

П’ятниця, 2 жовтня, ознаменувалася відкриттям поблизу університету «Україна» пам’ятника видатному філософу Григорію Сковороді. Ця подія була приурочена ще й десятій річниці створення учбового закладу. Автором скульптури є наш земляк Василь Корчовий – лауреат багатьох конкурсів живопису та скульптури, який працює в стилі доби грецької класики та еллінізму, Відродження.
На запитання, чому саме Сковорода та чому біля цього навчального закладу, Михайло Чайковський відповів: «У Хмельницькому на базі музею-бібліотеки вже 15 років діє товариство імені Сковороди, яке я очолюю. До того ж, саме з цього товариства вийшла ініціатива створення тоді ще філії університету «Україна». А ще після руйнування стереотипів люди почали масово звертатися до релігії, яка налічує близько 2,5 тисячі конфесій, кожна з яких має своє пояснення Біблії. А хто, як не Сковорода, вивчав цю древню пам’ятку та трактував її незрозумілі простому люду поняття. Він захищав правильне розуміння слів Христа, був його першим справжнім послідовником. Він один з небагатьох, хто читав Біблію єврейською й грецькою».
На урочисте відкриття завітали відомі люди Хмельницького, гості з інших міст та країн. Зокрема, Ролан Сергієнко, відомий кінорежисер та кінодраматург, режисер першого фільму (1972 рік) про Григорія Сковороду (Москва), який заборонила радянська влада, та Віталій Шевченко, доктор філософських наук інституту філософії імені Григорія Сковороди (Київ). Гість з Москви подарував інституту соціальних технологій диск зі своїм фільмом про Сковороду, зроблений з єдиної копії, яка дивом залишилася «живою».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую