ye-logo.v1.2

Чи можна повінчатися за гривню

Суспільство 1390

дізнавалися кореспонденти «Є Поділля»

Люди пов’язують з церквою своє життя змалечку – під час  хрещення, коли беруть шлюб, коли проводжають людину у царство Боже. Про те, скільки коштують основні релігійні обряди в Хмельницькому, йтиме мова далі.
Зокрема, отець Іван, настоятель собору святого апостола Андрія Первозванного Української православної церкви розповів, що усталених тарифів не існує. «Люди жертвують кошти на храм, хто скільки може», – сказав він. Проте таки повідав, що у середньому вінчання обходиться від 100 (якщо кілька пар) до 200 гривень (індивідуальне). В цю суму входять вартість свічок та свідоцтва про шлюб. Коли люди подають «Во здравіє» чи «За упокій», то теж дають хто скільки може – і гривню, і десять. Кожен жертвує залежно від своїх статків. Хрещення вартує близько 100 гривень (від 50 до 150), похорон – 50-100 або хто скільки може. «Був випадок, коли на похороні збирали гроші по сусідах, аби заплатити священику, проте він їх не взяв, бо сім’я була бідною», – поділився отець Іван.
У Хмельницькій єврейській релігійній громаді розповіли, що усі обряди у них безкоштовні. Люди добровільно жертвують кошти у скриньку, які потім кладуть на рахунок в банку для потреб общини.
Отець Михайло, настоятель Української православної церкви архістратига Божого Михаїла Київського патріархату каже, що люди самі жертвують на розвиток храму, хто скільки може. Дають за обряд хрещення від 100 гривень, за вінчання – близько 200, а похорони обходяться до 100 гривень найбільше, адже у людей біда, і не кожен має кошти, щоб поховати близьких. 
Настоятель римсько-католицької церкви непорочного серця Пресвятої Діви Марії отець Микола здивовано відповів, що у церкві не може бути жодних тарифів. «Людина дає на пожертвування церкві стільки, скільки може дати. А церковні обряди здійснюємо незалежно від того, чи пожертвувала людина певні кошти, чи ні», – сказав святий отець.
Пастор Павло з церкви християн віри євангельської запевнив, що усі обряди, які здійснюють над людьми у їхній церкві, є безкоштовними. А парафіяни, за бажанням, кидають гроші у скриньку пожертв. До слова, вони обов’язково сплачують церкві десятину (десяту частину від свого прибутку). 
Загалом, за словами священнослужителів, вони змушені брати пожертви, адже їм треба платити усі комунальні послуги – тепло, вода, світло, вивіз сміття, а також людям за роботу (прибиральниці, хористи, продавці у церковних лавках і т. п.). У більшості випадків навіть половину вартості за житло священиків оплачує єпархія.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую