ye-logo.v1.2

Хмельничани обурені відсутністю лаборанта в амбулаторії

Суспільство 1132

Люди вимушені стояти по кілька годин у довгих чергах в Хмельницькій міській поліклініці №1

Амбулаторія, що у мікрорайоні Гречани в обласному центрі, обслуговує 17 650 чоловік. Щодня лаборант обслуговувала понад 30 чоловік в день. “Після нового року звільнився лаборант, і от уже близько двох місяців усіх пацієнтів доводиться направляти в поліклініку №1. Це додає масу незручностей, адже часто люди приходять на прийом з температурою, й відправляти їх на аналізи нема як. То ж доводиться лікувати так, а вже в стані ремісії просимо їх здати усі аналізи”, – кажуть сімейні лікарі амбулаторії.
Пацієнти обурені, адже мають займати чергу мало не о шостій годині ранку, щоб здати усі необхідні аналізи. А лаборанти проводять забір крові з 8-ї та аж до 11-ї, щоб прийняти усіх пацієнтів.
“Ми не можемо дати заміну в амбулаторію Гречан, бо у нас самих не вистачає людей: одне місце вакантне, а одна працівниця в декретній відпустці. До того ж, зараз проводиться диспансеризація, лаборанти ходять на різні підприємства й організації, а двічі на тиждень виїжджають на виклики на дому, – розповідає завідуюча лабораторією поліклініки №1 Світлана Музика. – У нас в штаті лише 9 ставок лаборантів, а працює всього 6. В середньому лаборант має обслуговувати 20 чоловік, а проходять вдвічі-втричі більше”.
За словами пані Світлани, вони зверталися до міського управління охорони здоров’я з проханням виділити кілька додаткових ставок лаборантів, проте їм відмовили.
Чого-чого, а роботи, особливо в зимово-весняний період, у лаборантів вистачає. Для прикладу, за минулий рік до поліклініки звернулися 489 732 особи, з яких 430 056 людей здавали аналізи в лабораторії.
 “Справа в тому, що у нас велика кадрова проблема щодо лаборантів. Ми подали заявку на біржу праці та в Кам’янець-Подільське медичне училище, яке випускає лаборантів. Чекаємо результатів. Той, хто навчається в Чемерівцях чи у Кам’янці, навряд чи погодиться приїхати в наше місто працювати лаборантом, отримувати 600 гривень зарплати й знімати квартиру – це нереально. Тому, якщо хтось має знайомих лаборантів, ласкаво просимо їх до нас на роботу”, – прокоментував ситуацію головний лікар Хмельницької міської поліклініки №1 В’ячеслав Мороз.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую