ye-logo.v1.2

Від спеки в області поки ніхто не постраждав,

Суспільство 1181

але переживають її важко усі

Цьогорічне літо рекордно спекотне за всю сучасну історію метеоспостережень. Українці ще два тижні знемагатимуть від спеки, лише іноді нас «зрошуватимуть» короткочасні дощі.
Зазвичай різке підвищення температури небезпечне для людей тепловими і сонячними ударами, збільшенням кількості нещасних випадків на воді і пожежами в лісопаркових зонах. Дуже шкодить спека і людям з серцево-судинними захворюваннями. Медики області стверджують що, поки що різкого збільшення кількості викликів на станціях швидкої допомоги не спостерігається. В районних центрах відносно стабільно. Лише в Хмельницькому за останні вихідні на 20% збільшилася кількість викликів лікарів до дітей, а також вдвічі зросли випадки гострих респіраторних захворювань як у дітей, так і у дорослих.
«Навантаження мали хіба що педіатричні бригади, – розповідає Валентина Зембіцька, заступник головного лікаря Хмельницької міської станції швидкої допомоги. Але вони впоралися добре. Враховуючи таку спеку, можна сказати, що кількість викликів, особливо на серцево-судинні захворювання, істотно не збільшилася». Значно зменшилася кількість викликів щодо алкогольного сп’яніння. Якщо зазвичай буває по 8-10 викликів, то в ці вихідні – всього 1-2 за добу.
«Можливо, люди врешті-решт зрозуміли, що у спеку вживання алкогольних напоїв не просто шкідливе, але й смертельне», – зауважує Валентина Станіславівна. І хоча у Хмельницькій міській «швидкій» відзначають зменшення кількості викликів щодо алкогольного сп’яніння чи отруєння, все ж медики застерігають хмельничан у спекотну погоду уникати вживання алкоголю, особливо міцних алкогольних напоїв. Також рекомендують вживати у спеку більше рідини, особливо людям похилого віку. А ще, слід вибирати одяг з легких і натуральних матеріалів, носити головні убори, не обмежувати себе у водних процедурах, а також знизити фізичну активність, щоб уникнути негативних наслідків для організму.
Крім цього, люди з підвищеною чутливістю до спеки повинні залишатися в прохолодних або кондиціонованих приміщеннях протягом періоду найбільшої активності сонця. А громадяни, які вживають будь-які медичні препарати, повинні обов’язково радитися з лікарем щодо їхнього впливу на організм під час періоду літньої спеки.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую