ye-logo.v1.2

«Сухий закон», кадрові зміни та цілодобова робота

Суспільство 5511
Фото: автора

Новий начальник управління МВС у Хмельницькій області Олександр Розізнаний – про роботу, вимоги самооборони та свої пропозиції

Його представили громадськості у п’ятницю, 14 березня. Колектив, журналісти, політики, підлеглі та самооборона – усі прийшли, щоб зрозуміти – «чим дихає» новий начальник міліції. Олександр Григорович вислухав побажання і пообіцяв зробити все, щоб повернути довіру людей до міліції. Самооборона ж пообіцяла контролювати і висунула від імені народу низку вимог: звільнити керівний склад УМВС, який має вислугу років; звільнити заступників поіменно: Даніва, Семенюка, Довганя, Коблю; провести люстрацію та переатестацію всіх працівників; надати відомості про працівників міліції, які перебувають під слідством; посилити охорону громадського порядку; провести скорочення особового складу; вивільнити службовий транспорт ДАІ для посиленого патрулювання шляхів області; розпочати реформування підрозділів УБОЗ; призначення на керівні посади проводити після погодження з самообороною.
– Олександре Григоровичу, наскільки реальні ці вимоги і скільки часу потрібно, щоб їх виконати?
– Вимоги, які висунула самооборона, здебільшого підлягають задоволенню, але для цього потрібно трохи часу і проведення певних процедур. Наприклад, вимога про звільнення заступників. Вони вже написали рапорти, але ми зараз активно працюємо з колективом, вивчаємо думку і шукаємо людей, які би зайняли відповідні посади. При цьому, ми прийняли рішення повернути працівників, які зарекомендували себе з позитивної сторони, за своїми морально-професійними якостями можуть виконувати ці функції, але з тих чи інших причин звільнилися з органів. Щодо звільнення зі складу МВС працівників, які мають вислугу років, – це нормальна вимога для оптимізації особового складу, але для такої процедури потрібно трохи часу.
– Який це відсоток людей?
– Не дуже великий, тому що особовий склад управління – це особи віком 25-35 років.
– Скільки часу триватимуть кадрові пошуки і зміни?
– Це буде робитися в найкоротші терміни, враховуючи непросту ситуацію в суспільстві. Думаю, тиждень-два, але все залежатиме від підбору кадрів.
– Інші вимоги…
– Щодо вимоги провести люстрацію та переатестацію працівників, то вона проводиться за вказівкою Міністра внутрішніх справ. Ми маємо винести спільне клопотання. Також зараз працюємо над спільним меморандумом про взаємодію, в нього ми включимо це питання. Бо якщо хтось думає, що переатестацію можна провести за тиждень, то це або обман, або чиясь вигадка.
– Щодо надання відомостей про працівників міліції, які перебувають під слідством, – чи реально це?
– З такою вимогою потрібно звертатися до прокуратури, бо перелік кримінальних справ стосовно працівників міліції знаходиться саме там. Це компетенція прокуратури.
– Самооборона – досить нове явище. Якою Ви бачите співпрацю з цими людьми?
– Вважаю, що вони мають вступати до Національної гвардії і виконувати функції по захисту нашого суспільства вже у лавах державного об’єднання. Хоч вони й виступають за те, щоб прийняти закон про самооборону, яка візьме на себе певні силові функції, але ж це процес, який повинен бути сприйнятий суспільством, він має бути оформлений законодавчо та юридично, проведений Верховною Радою і таке інше.
– Ваш вихід до людей на Майдані відтерміновано чи відмінено?
– Відтерміновано. Не тому, що я боюся вийти до людей чи готовий у будь-який момент піти. Я пройшов певну люстраційну перевірку у Міністерстві внутрішніх справ, при якому є представник від Майдану. Представник секретаря РНБО Андрія Парубія дав мені доручення про те, що він не проти мого призначення. Я працював у Тернопільській області, яка сьогодні є прогресивною у всіх подіях, що відбуваються. Мене підтримав комітет самооборони, а депутати районної ради визнали, що я виконував свої обов’язки добре і заслуговую на висунення на вищу посаду. Тому вважаю, що, як керівник, я мушу підібрати команду, відпрацювати алгоритм дій і тоді вже з якимось результатом прийти до людей. До речі, при спілкуванні з самообороною я залишив їм основні тези своєї діяльності. До них жодних претензій не було. Вважаю, що повинен відпрацювати ті тези, а якщо щось не вдасться – пояснити чому.
– Які вони, основні тези Вашої роботи?
– Перше – міліція сьогодні не має авторитету серед людей, суспільство зі зневагою ставиться до правоохоронців, і це, я вважаю, основна проблема. Я повинен організувати, відповідно до вимог міністерства, прозорість роботи міліції. Повинен бути громадський контроль за її роботою. Друге – це локалізація приходу на роботу сторонніх людей. Протягом останніх п’яти чи семи років до нас прийшли люди, які не знають, що таке служба в армії, що таке стояти в чоботах, що таке зброя тощо… Вони думають, що міліція – це погони і посвідчення, думають, що це дає їм певні права, але не дає обов’язків. Ось саме це потрібно змінити. Ще одне – маємо припинити отой зіркопад, який ми останнім часом спостерігали. Ми втратили цінність офіцерського звання, бо сьогодні полковників, майорів, генералів дуже багато, а я вважаю, що на районному рівні керівник має бути не вище майора, а на обласному – не вище полковника. Призначення керівників районного рівня, основних галузевих служб має бути узгоджене з громадськістю.
– Чи передбачають ті тези, які ви озвучили самообороні, скорочення штату працівників?
– Вони передбачають оптимізацію та відхід від палочної системи – тобто працівники мають керуватися оцінкою громади. Є система, як це зробити, але все це треба відпрацьовувати. Також потрібно провести реорганізацію апарату управління, бо в нас є окремі служби в області, які дублюють роботу районних відділів, в результаті ні там не працюють підрозділи нормально, ні в області.
– Які нові кроки будуть з Вашого боку?
– Найголовніше, що я хочу зробити уже найближчим часом, – це ввести «сухий закон» для міліції, тому що ми не маємо права сьогодні щось святкувати чи відмічати, ми повинні працювати 24 години на добу. А якщо доведеться підняти людину по тривозі, а вона нетвереза? «Сухий закон» буде введено на перехідний період. І ще одне, чого зараз ще немає на Хмельниччині, – хочу зробити так, щоб усі дзвінки, які надходять на лінію «102», були об’єднані на єдиному сервері, централізовано. Це, по-перше, стимулює роботу самих правоохоронців, по-друге – дає можливість оперативно реагувати на виклики. Така система добре працює на Тернопільщині, думаю, приживеться і в нас.
– Останні роки управління МВС активно проводило акції, реалізовувало різні соціальні та дитячі проекти. Чи будете Ви продовжувати цю роботу?
– Будемо. Але, в першу чергу, маємо зосередитися на тому, що діється в країні. Маємо очистити свої ряди та повернути довіру людей до міліції.
– І останнє питання: Ви на Хмельниччині людина не нова. Що змінилося, на Вашу думку, в області з того моменту, як Ви звідси поїхали?
– Це зовсім інша область. Зовсім інший зріз настроїв населення. Він розбалансований. На Тернопільщині люди якось працюють спільно. У нас же виникає багато різних сил, які хочуть створити щось своє, і переконують, що вони головні. Немає консолідації суспільства, є дуже сильне розшарування. Я цього не очікував, якщо чесно.

До речі, за даним Української правди, сьогодні, 18 березня, голова люстраційного комітету при Кабінеті міністрів Єгор Соболєв повідомив, що в лавах Міністерства внутрішніх справ проведуть кадрові чистки. За його словами, на зустрічі з главою МВС Арсеном Аваковим йшлося про призначення в МВС, які викликають обурення в людей. За підсумками зустрічі домовилися про те, що буде звільнено усіх призначених керівників обласних управлінь міліції і ДАІ. Їм буде надано статус в.о., а люстраційний комітет спільно з кадровою комісією МВС організує аналіз роботи та публічний підбір кандидатів за участі громадськості.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую