ye-logo.v1.2

Вчитися, вчитися, і ще раз вчитися

Суспільство 1521

Подільські вузи не скаржаться на кількість абітурієнтів. А навпаки…

Завершився прийом документів у вищі навчальні заклади. І поки що можна говорити про те, що бажаючих здобути вищу освіту в вузах Хмельницької області достатньо. У порівнянні з минулим роком, навіть, більше!

«Енна» кількість бажаючих на одне місце
Приблизно так можна окреслити загальну ситуацію в Хмельницькому університеті управління та права. До прикладу, на юридичний факультет було подано 535 заяв (у минулому році 444), тоді як прийняти на навчання в вузі можуть лише 130 абітурієнтів, які вивчатимуть правознавство! Якщо ж з цих понад 500 бажаючих не брати до уваги абітурієнтів, які мають направлення на навчання за бюджетні кошти, то вийде, що конкурс складається з сімох абітурієнтів на одне вакантне студентське місце на юридичному факультеті. А ось на факультеті управління та економіки можуть прийняти 75 першокурсників, а бажаючих – 175. Всього ж 1457 абітурієнтів подали заяви на вступ до Хмельницького університету управління та права, тоді як ліцензований обсяг вузу складає 810 студентів. Ну, а середній бал для ще недавніх одинадцятикласників (сумарний по двох предметах) складає 340 пунктів. 
Не бракує бажаючих і навчатися в Хмельницькому національному університеті. Найбільшим попитом серед абітурієнтів користуються факультети «Гуманітарно-педагогічний», «Інженер- но-економічний» та «Міжнародних відносин». На факультеті менеджменту і підприємництва, до прикладу, прохідний бал був 385. «Якщо брати до уваги заяви до вступу, то їх стало більше на 2,5-3 тисячі, ніж минулого року, – розповів кореспонденту «Є Поділля» ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба. – Але ж це не свідчить про те, що конкурс став більшим – абітурієнти подають документи у різні вузи».

Найпопулярніші спеціальності – рідна мова та історія
Такий висновок зробила приймальна комісія Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в останній день прийому документів цьогорічної вступної компанії. При ліцензованому обсягові 115 місць фах «Українська мова та література» хоче здобувати 256 абітурієнтів, істориками прагнуть стати 465 молодих людей, хоч заклад може прийняти лише 240 на державні та платні місця разом.
Утім, за інформацією відповідального секретаря приймальної комісії Віктора Лабунця, чимало вступників подало копії документів одразу на два-три факультети. Найбільшою проблемою за його прогнозом може стати намагання абітурієнтів дізнатися свій рейтинг у пошуковій системі в Інтернеті. Чи витримає її сервер стільки одночасних відвідувань і чи встигнуть ті, хто вступив, за п’ять днів подати оригінали своїх документів, – хвилюються у виші.
Середній бал цьогорічних вступників «Огієнкового університету» вельми високий, дуже багато вступників мають у сертифікатах 198-199 балів за предмет. Процедуру прийому документів налагодили так, що обійшлися без величезних черг.
І вступники, й викладачі вишу побоюються, чи не зведуть нанівець вступ за сертифікатами безмірною кількістю заяв від пільговиків. У Кам’янець-Подільському національному таких теж чимало. Але рекордом є показник інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка, який обговорюють і в Кам’янці з великим подивом: на 50 державних місць подали заяви 60 молодих людей зі статусом інваліда. Це означає, що навіть з найкращими результатами ЗНО вступник без інвалідного посвідчення в інститут не пройде.

«Переможці олімпіад»
Як відомо громадянська мережа «ОПОРА» уже другий рік поспіль веде спостереження за вступною кампанією. Нею зафіксовано осіб, що фігурують в системі «Конкурс» як переможці олімпіад (і таким чином мають право на вступ поза конкурсом), проте їх імен немає в списку переможців олімпіад, затвердженому Міносвіти. Громадянська мережа ОПОРА планує перевірити імена усіх зазначених  переможців олімпіад, щоб виявити можливі порушення. У Хмельницькій області, однак, немає гарячої лінії від ОПОРИ. Відповідальний секретар приймальної комісії ПДАТУ Оксана Ляска повідомила, що з ОПОРОЮ їй контактувати не доводилося. В аграрному університеті теж більш, ніж торік, заяв від пільговиків. Середній сумарний бал сертифікатів складає 392,5, що є високим показником. Цьогоріч  у виші однією з найбільш модних спеціальностей є землеустрій.




Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую