ye-logo.v1.2
3 Грудня, 2020

Армія готова прийти на допомогу…

Суспільство 1458

Військовослужбовці усіх гарнізонів Хмельниччини продемонстрували свій професіоналізм і відданість українському народові, коли вдень і вночі у кілька змін, не шкодуючи власних сил звільняли край від снігового полону в грудні 2012-го та в січні і березні 2013-го.

 Так і сьогодні, зважаючи на снігопади і значне пониження температури повітря особовий склад військових частин Збройних Сил України та спеціальна автомобільна і важка гусенична інженерна техніка в разі потреби готові прийти на допомогу цивільному населенню у ліквідації можливих загроз природного характеру.
– Так, у військових частинах і установах гарнізонів Хмельниччини створені і діють оперативні штаби і групи для ліквідації надзвичайних ситуацій природного (техногенного) характеру, – повідомив начальник Хмельницького гарнізону полковник Сергій Присяжнюк. – У січні і березні 2013 року та у грудні 2012-го, коли в регіоні вирувала снігова негода, військовослужбовці частин і підрозділів Збройних Сил України довели, що спроможні на високому рівні, оперативно, вправно і професійно долати наслідки стихійного лиха звільняючи від снігових пасток та заметів карети швидких, розчищаючи кілометр за кілометром автомобільні шляхи обласного і магістралі державного значення.
Керівник оперативної групи Хмельницького обласного військового комісаріату підполковник Олег Попович зауважив, що очолюваний ним оперативний штаб спільно з управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області проводить постійний моніторинг погодної ситуації в регіоні. В разі надходження до штабу відповідної заявки від представників органів місцевого самоврядування військовослужбовці і техніка готові надати усю необхідну поміч.
– У нашому розпорядженні 13 оперативних груп військових частин, які дислокуються в Хмельницькому, Старокостянтинівському, Славутському, Шепетівському, Ярмолинецькому та Кам’янець-Подільському гарнізонах. У їх складі постійно перебуває 440 військовослужбовців та 64 одиниці спеціальної автомобільної і важкої гусеничної інженерної техніки. В різних куточках області, а за потреби і в сусідніх з Хмельниччиною регіонах ми готові розгорнути і обладнати необхідну кількість пунктів обігріву, - додав підполковник Олег Попович.
Зокрема у Кам’янці-Подільському, що знаходиться на Півдні області, у відповідній готовності перебуває оперативна група 11 понтонно-мостового батальйону, яким командує підполковник Олександр Паровий. Для виконання заходів реагування на надзвичайні ситуації у складі групи в годинній готовності перебуває зведений загін із 24 військовослужбовців батальйону.
– Військовослужбовці зведеного загону укомплектовані плаваючим транспортером, бензопилами, інженерними електростанціями, автомобільними тягачами на базі ЗіЛ-131, екскаватором “Борекс”, гусеничниою важкою технікою – броньованими шляхопрокладачами БАТ-2М, інженерними машинами розгородження ІМР-2М, полковими землерійними машинами ПЗМ-2, тощо, – констатував начальник штабу – перший заступник командира батальйону майор Олег Шаман.
На Півночі області, а саме у Славутському і Старокостянтинівському гарнізонах до боротьби зі сніговою стихією готові спеціальні оперативні підрозділи 47 арсеналу Сухопутних військ (селище Цвітоха), 7-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, зенітно-технічної ракетної бази Сухопутних військ, та інших військових частин.
Так, у 4223-у Центрі забезпечення автомобільною технікою та майном Озброєння Збройних Сил України, яким командує полковник Михайло Олійник напоготові оперативної групи з 22 військовослужбовців перебуває 8 одиниць спеціальної автомобільної техніки: автогрейдер ДЗ-143, екскаватор і кран на базі КрАЗ-ів, черговий тягач Урал-4320, санітарний автомобіль, АКПМ-3 (аеродромні комбіновані поливомийні машини), самоскид і пожежний автомобіль.
Прогноз Українського гідрометцентру на найближчий час не надто втішний. На більшій території України разом з пониженням температури повітря триватимуть снігопади, ожеледиця та поривчастий вітер. Та жителі Хмельниччини пам’ятають минулорічну негоду, пам’ятають і те, як від села до села дорогу машині з хлібом розчищали ІМР-ки та БАТ-и військових частин Збройних Сил України.

Полковник Сергій Присяжнюк.

Андрій АГЄЄВ.
Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Фото автора.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую