ye-logo.v1.2

«Останню столицю» відклали в ящик?!

Суспільство 1023

Фестиваль військово-історичної реконструкції під такою назвою, що планувався на День незалежності в Кам’янці-Подільському, не буде реалі

Як пояснив заступник міського голови Олег Демчук, на перешкоді дійства стали фінансові проблеми. Саме він започаткував у місті фестиваль «Тера Героїка» (військово-історична реконструкція козацьких воєн), що дістав міжнародне визнання.
Очікувалося, що буде відтворено вступ армії Української Народної Республіки в Кам’янець, що 90 років тому був оголошений столицею УНР, а також приїзд на членів Уряду. За задумом організаторів урочиста процесія мала пройти вулицями міста. Пісні січових стрільців, змагання у мистецтві володіння тогочасною зброєю тепер не доведеться побачити. На вулиці Червоноармійській, що веде від вокзалу, знайшлися й противники планованої реконструкції. Нічого дивного в цьому немає: деякі люди старшого покоління досі живуть ідеалами, які сформувалися в них у радянський час. Вони не сприймають також фігуру великого державника Симона Петлюри, іменем якого по місті планують назвати одну з вулиць та встановити йому пам’ятник. Ці події, однак, теж відкладаються – у міському бюджеті коштів вистачає лише на захищені статті. Тому остання столиця УНР своє 90-ліття святкуватиме вельми скромно. Усі, хто захоче згадати ті славні часи, може завітати до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на науково-практичну конференцію з цієї тематики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую