ye-logo.v1.2
28 Листопада, 2020

Українськими супутниками керуватимуть з Дунаєвець?

Суспільство 2434
obozrevatel.com

Принаймні такий варіант розглядають у Державному космічному агентстві України.

Раніше управління українськими супутниками здійснювалося у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів, що розташований поблизу Євпаторії. Проте після захоплення російськими військами Криму, Україна втратила контроль над центром.
“Враховуючи, що підготовка наземної інфраструктури станції управління супутниками велася в Національному центрі управління та випробування космічних засобів у Євпаторії, в даний час відпрацьовується питання перенесення наземної станції управління супутниками в інший пункт. В якості одного з можливих варіантів на даний момент розглядаються Дунаївці. Наказом космічного відомства співробітники центру вже переведені з АРК на материк”, - повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
Таку ідею підтримує і заступник головного конструктора Державного підприємства “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля” Владислав Сидорук, який зазначив, що у Дунаївцях існує центр прийому інформації: «Якщо його дообладнати, то, напевно, можна буде керувати супутниками», — каже він.
Зараз українські конструктори працюють над супутником «Січ-2М», а також першим національним супутником зв’язку «Либідь». Його запуск планувався на третій квартал цього року, проте через події у Криму був перенесений.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую