ye-logo.v1.2

«Сінема»: була – й нема

Суспільство 1137

Стотисячний Кам’янець-Подільський, який завжди називали духовною столицею краю, знову залишився без жодного кінотеатру

У період до незалежності України їх тут працювало  аж три. Утримувати їх як комунальні об’єкти, на бюджетні кошти, звісно, було нелегко, але все ж варто було шукати ресурси для збереження бодай одного такого культурного центру. У місті, де знімали не один фільм, куди часто приїздять кіномитці, варто було б, як кажуть, зубами триматися за такий об’єкт. Буквально кілька років тому з пропозицією «прописати» фестиваль документального кіно у Кам’янці приїхала сюди його керівник. Окреслила картину: в рамках фестивалю є не тільки показ нових українських та закордонних стрічок, а й мистецькі виставки, конкурс солоспіву та музики кіно, навіть міський благодійний бал. Виявилося, немає такого приміщення, де це можна провести.  Колишня  влада  роздала все, що мала.  Одну будівлю (колишній кінотеатр імені Войкова) – під районний центр культури, а два інші – «Дружбу» та «Юність» –передала в оренду приватному бізнесу. До чого дохазяйнувалися орендарі «Дружби», наша газета вже писала: там завалився дах, і клопіт про його ремонт упав на голову того ж таки міськвиконкому. Плюс до того,  із поверненням в комунальну власність виникли проблеми. Судові, багаторічні.
«Юність» (площа якої три з половиною тисячі квадратних метрів) довго стояла без діла, поки в 2008 році тут не відкрили кінозал «Сінема». Він розмістився в колишньому малому залі, а великий переобладнали під нічний клуб «Жара». На першому поверсі відкрили магазин світильників, піцерію. Звісно, далеко не такого наповнення хотілося кам’янчанам  для їх улюбленої  «Юності». Та ще й саму будівлю, територію навколо неї занедбали, навіть квітів ніхто не садив, часто-густо площа стояла засмічена. «Сінемі» зраділи всі: дорослі, а надто діти. Обладнання для кінозалу привезли сучасне, американське. При перегляді стрічок у глядача створювався ефект присутності в житті героїв екрана. Торік сюди приїздила творча група фільму «Тарас Бульба», аби провести презентацію стрічки, частина якої знімалася в Кам’янці.
 Та вже кілька днів «Сінема» стрічає кам’янчан виламаними замками на дверях, закритими касами, порожнім залом. Усю апаратуру, стільці вивезено. Що сталося? Як виявилося, орендарі посварилися з власником апаратури. Як повідомила майор міліції Елеонора Костинська, правоохоронці нині розглядають дві заяви: орендаря – директора ТОВ «Поділляметал» Сергія Самсонюка та суборендаря, власника обладнання, приватного підприємця Наталії Колесник. Перший скаржиться, що суборендар не звільняє приміщення, хоч закінчився договір оренди, друга, що «Поділляметал» не дають можливості демонтувати обладнання, ображають, перешкоджали вести діяльність, вимикаючи світло, зриваючи сеанси. Наталія Колесник надала документи, які засвідчили її право власності на майно «Сінеми», і під наглядом міліції його таки вивезли. При цьому підприємець Колесник зробила заяву: якщо міська влада надасть їй  приміщення під кінотеатр без посередників, то вона не проти знову повернути «Сінему» кам’янчанам. Міський голова Анатолій Нестерук теж запевнив, що без кінотеатру місто не залишиться. «Влада підвищила вартість оренди «Юності» не до 10, як планувалося, а до шести гривень за квадратний метр (раніше було 4,62 гривні). Та це зовсім невеликі кошти. Тому при цьому ми зобов’язали орендарів привести в порядок будівлю й прилеглу територію, а саме відновити зовнішнє освітлення, встановити урни, замостити тротуарну плитку. Якщо «Поділляметалу» не по силі такі роботи, ми передамо «Юність» іншим орендарям, з умовою обов’язкового облаштування тут кінотеатру.  У місті працюватимуть кінотеатри, попри бізнес-інтереси певних осіб».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую