ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

Байдич-старший вважає себе подвійним бандерівцем, Висоцька – бандерівкою зі Львова

Суспільство 2584
Дмитра Скрипника та з архіву редакції.
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції.

Нині, як і за часів Радянського Союзу, російська влада залякує співгромадян і населення Півдня і Сходу України фашистами-бандерівцями.

 «Повернення до політики» провідника національно-визвольного руху часів Другої світової війни Степана Бандери викликало інтерес до цієї постаті як в нашій країні, так і далеко за її межами. І при цьому нікого не обходить той факт, що значно потужнішою для визвольних змагань України був його сучасник, творець структурованої Української повстанської армії Роман Шухевич. Але серед очільників національно-визвольних рухів Степан Бандера поступається популярністю хіба що аргентинцеві Ернесто Че Геварі. Обидва боролися за свободу, обидва створили свою ідеологію такої боротьби, і стали легендою для своїх послідовників і ворогів.
Хто ж такі насправді бандерівці? «Проскурівський телеграф» вирішив поцікавитись про це у знаних подолян й запитати, чи вважають вони себе бандерівцями.
Володимир Байдич, директор Державного архіву Хмельницької області:
«У розумінні любові до рідного краю, я – бандерівець, бо Бандера поклав своє життя за Україну. Для мене святі слова «свобода», «незалежність», «гідність», тому вважаю себе подвійним бандерівцем. Мрію, щоб у випадку зовнішньої загрози українці об’єднувались проти спільного ворога, а не навпаки, як маємо зараз. А ще, щоб Росія нарешті залишила нас у спокої – ми самі дамо раду у нашій країні. Як кандидат історичних наук можу констатувати: між українцями та росіянами багато відмінностей. Нам характерні братерські почуття, їм – монгольські риси загарбників».
Іван Рудик, голова наглядової ради ПАТ «Проскурів»:
«Моє прізвище Рудик. Чому я повинен бути бандерівцем? Я – патріот своєї землі, краю, народу й аж ніяк не бандерівець. Ярлик бандерівця може клеїти лише людина, яка не знає своєї історії. Кожна епоха мала своїх героїв та антигероїв: тоді Бандера був антигероєм, зараз – героєм. Нині ж це все вигадані ярлики, навішані непорядними політиками. Раніше, коли їхали до Львова, нас називали москалями, коли на Схід – западенцями, бандерівцями. А політики по обидва боки взяли і «роздули» побутові жарти українців».
Лариса Висоцька, президент Хмельницької обласної асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу «Вікторія»:
«Я – патріот України. Мрію, щоб наша країна була єдиною, вільною від агресорів, терористів. До того ж, враховуючи те, що я народилась у самому серці Західної України, мене із впевненістю можна назвати бандерівкою зі Львова».
Валерій Кольгофер, бізнесмен:
«Вважаю себе щирим українцем, але не бандерівцем – ніколи не мав крайніх позицій. Степан Бандера залишив свій слід в історії України й не нам давати йому оцінку: час усе розсудить й поставить на свої місця».
Анатолій Бєлєванцев, заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужений діяч мистецтв України:
«Якщо у плані позитиву, то бандерівці – це люди, яким болить доля України. Негативне ж забарвлення цьому поняттю, на жаль, надають наші друзі зі Сходу. Але для мене Україна понад усе, тому я – бандерівець, який мріє про єднання країни».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую