ye-logo.v1.2

«Зимова водичка краща від женьшеню», –

Суспільство 1520

вважає заступник начальника Чемеровецького райвідділу внутрішніх справ Володимир Прищепа

«Дєдушка» напоумив і чемеровецьку міліцію
Двадцять років тому до рук Володимира Прищепи потрапила книжка Порфирія Іванова. Перечитав її з цікавістю, і хоча не знав серед знайомих людей, котрі б сповідували правила «дєдушки», вирішив спробувати їх на собі. Коли обливався серед зими на вулиці холодною водою, батьки дивилися на сина критично, мама ойкала: чи не застудиться. У їхніх рідних Теремцях, що неподалік станції Закупне, ніхто такого не робив. Син пішов далі: в мороз кинувся в ополонку. З ним був лише товариш Микола Берладін, нині він працює в обласному управлінні внутрішніх справ. На той час не було ще «повальної» моди на «моржів». От і вийшло, що Прищепа з Берладіним стали першими у Чемеровецькому районі. За короткий час хлопці відчули, як їхні організми наливаються здоров’ям, мов глеки цілющою джерельною водою.
– А що треба насамперед чоловіку? – сам  себе питає Володимир Прищепа. – Це – сила, міць, здоров’я. Якщо він ще й професію захисника Вітчизни, правоохоронця обрав – без цього ніяк не можна. Я все життя буду вдячний Порфирію Іванову, який напоумив мене займатися загартовуванням організму.
Зима для Прищепи – дорогий дарунок. А така, як цьогорічна, сніжна та морозна, справжній рай. Можна частіше потішити себе купанням у студеній воді, що додає оптимізму і витривалості. «У нас у міліції, самі знаєте, ненормований робочий день, безладне харчування, часто люди за роботою забувають про себе, – розповідає Володимир Володимирович. – Ті, хто працює «на знос» і не моржує, легше піддаються хворобам, стресам. А для мене зимова водичка краща від женьшеню. Тішуся, що до зимового купання прилучилося вже десяток колег. Ми купаємося не тільки на Водохреща, а повсякчас, як є вільна часинка».

Батько-«кат»?!
Коли він вирішив залучити до моржування малого сина, дружина відмовляла. Сашку вже 14. Він завжди складає батьку компанію на замерзлому ставку.
– Моржування допомагає сину досягати неабияких успіхів у тхеквондо. Нині він  вже їздить на республіканські змагання. Ким би не став у житті, гарт змолоду для нього буде гарним фундаментом. Але я зробив висновок, що чим раніше прилучаєш дитину до купання в ополонці, тим краще. Ось у меншого, Андрія, імунітет кращий, ніж у Сашка. Андрійку тепер шостий рік, а вперше пірнув він у крижану воду в чотири роки.
Дехто тоді в Чемерівцях аж обурювався: це ж не батько, а справжнісінький кат. Але під час недавньої епідемії свинячого грипу критикани, вочевидь, згадували саме Прищепу. Його діти не хворіли, зате домашні пестунчики, котрі звикли ніжитися в теплі перед телевізорами та комп’ютерами, провалялися в ліжку хто тиждень, хто два-три.
Цьогоріч Андрійко вперше в своєму житті скупався на Водохреща, коли, як відомо, вода найцілющіша. Батько опустив його в вирубану на чемеровецькому ставі велику ополонку, а коли витягнув, малий невдоволено обурився: «Я тільки до води почав звикати, а ти мене витяг…» Але Володимир Прищепа добре засвоїв усі тонкощі моржування, перша з яких – поступовість. Тож під керівництвом такого досвідченого тренера його діти, без сумніву, не отримають шкоди для свого організму.

Зцілив маму й тата
Батьки Прищепи вирішили й на собі спробувати «синового гарту». В ополонку вони не пірнають, а от зимною водою обливаються. На подвір’ї у них обладнана душова кабінка. Улітку щодня в ній приймають душ, але не з резервуару, де вода добре нагрівається, а під прямим напором із крана. Мама, Марія Степанівна, медсестра за фахом, страждала на тромбофлебіт. Тепер ноги турбують її менше. Допомагають прогулянки босоніж по снігу. Батько теж почувається здоровшим, прислухавшись до синових порад щодо загартовування.
 
Поради моржа з 20-літнім стажем
Займатися моржуванням можна тільки здоровим людям. Якщо хворієте на атеросклероз, гіпертонію, ревматизм, активні форми туберкульозу легенів та на інші гострі й хронічні захворювання, зимове купання – не для вас.
Після тривалого загартовування холодною водою можна рекомендувати сильнішу за дією на організм людини форму – розтирання снігом. Спеціалістами відзначена безпечність і його значний оздоровчий ефект процедури, яка сприяє підвищенню опірності організму до застудних захворювань. Спочатку розтирайтеся в приміщенні. Захоплюючи сніг долонями, розітріть ним спочатку груди, потім шию, обличчя, руки. Рухи рук повинні бути швидкими, енергійними. Через тиждень можна розтирати все тіло. Але  робіть це не більше двох хвилин. У разі хорошого самопочуття і психологічного настрою можете починати розтирання надворі. Та за низької температури повітря, при різкому поривчастому вітрі  краще перейти в приміщення. Після 5–10 розтирань тіла снігом можна перейти до купання у снігу. На перших етапах таке купання не повинно тривати довше 10–15 секунд. Бажано, щоб місце купання розташовувалось за 10–15 метрів від роздягальні. Напередодні зимових купань бажано пройти всебічне медичне обстеження. Новачкам найкраще починати із занять у секції моржування. Місце купання (ополонка) повинно мати сходинки з дерев’яними поручнями для входу у воду і виходу з неї. Перед тим як увійти у воду, корисно зробити кілька енергійних вправ, що не потребують багато часу, оскільки тіло повинно зберігати нормальну температуру. Не можна заходити у воду надто розігрітим або з відчуттям холоду, а також не підготувавшись психологічно. Тривалість перебування у воді в першу зиму не повинна перевищувати 20 секунд. Під час сильного морозу і вітру час купання скорочується. У воді безперервно енергійно рухайтеся, а плавати краще брасом. Після виходу з води потрібно витертись і, швидко одягнувши халат або спортивний костюм, перейти до приміщення.  Купання взимку проводиться не частіше чотирьох разів на тиждень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую