ye-logo.v1.2

Здати документи на візу: квест з кількома невідомими

Суспільство 10325
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Читачі скаржаться: щоб здати документи на польську візу у Хмельницькому —

 потрібно кілька днів, а то й тижнів, штурмувати телефони та сайт пункту прийому візових анкет (далі ППВА), особливо зараз, із настанням літа. Потрапити на прийом можна і швидше, розповідають хмельничани, але для цього потрібно незнайомій людині віддати кілька сотень гривень. Однак жодної гарантії така неофіційна “співпраця” не дає.
“Це хакери зламують систему або люди записуються, а потім продають місце у черзі. І ще не відомо, якщо заплатиш, чи дійсно потрапиш”, - розповідає хмельничанка Надія, яка відмовилася називати своє прізвище в друці з причин безпеки.
Вона телефонувала у ППВА протягом двох тижнів, щоб записатися на здачу документів на шенгенську візу.
“Три дні я взагалі не відходила від телефону, одного разу 32 дзвінки підряд зробила. Купу грошей виговорила, і нарешті стала у чергу”, - каже жінка.
Сергій телефонував протягом п'яти днів, і врешті-решт записався у Вінницю.
“Протягом п'яти днів казали, що дати закриті. Телефоную зранку, кажуть: зателефонуйте після обіду. Телефоную у вказаний час, кажуть, що були вільні місця зранку, а зараз немає. Не витримав і записався у Вінницький візовий центр. В інших містах немає такої проблеми”, - розмірковує Сергій.
Аналогічно вчинила приватний підприємець Ольга Гладиш. Вона після невдалих спроб подати документи на робочу національну візу у Хмельницькому, зробила це у Житомирі.
А от лікарю Валентині Мутці пощастило більше — їй вдалося записатися на подачу документів з третьої спроби.
“У понеділок не додзвонилася, у вівторок сказали, що вільних місць немає, але порадили телефонувати щодня, бажано зранку. У середу записали на прийом через тиждень, на місце, що звільнилося”, - розповідає пані Валентина, яка подає документи на закупівельну візу.
За словами Володимира Дубіневича — поляка Хмельницького та члена громадського об'єднання “Українсько-польський центр “Поділля”, який наразі проходить реєстрацію, зв'язки Хмельниччини з Польщею досить тісні.
“За переписом 2002 року Хмельниччина посідала друге місце в Україні за кількістю українських поляків. Місцеві поляки відвідують родичів у Польщі, у деяких родин там навчаються діти. Є люди, які мають спільний з польськими підприємствами бізнес або налагоджують співпрацю з польським народом, - розповідає пан Володимир. - Проблема із записом на подачу документів досить поширена. Складно пояснити, з чим це пов'язано”.
За роз'ясненням ситуації ми звернулися у Хмельницький ППВА. Там коментарі відмовилися давати, перенаправивши нас у Вінницький ППВА, якому підпорядковується наш. Звідти отримали наступну відповідь:
“У відповідь на Ваше звернення повідомляємо, що у пункті прийому візових анкет у м. Хмельницькому (далі ППВА) приймають документи в усіх попередньо зареєстрованих заявників, згідно лімітів, встановлених Генеральним Консульством Республіки Польща у Вінниці.
У зв’язку з настанням високого сезону, кількість заявників, які бажають зареєструватися на подачу документів, значно збільшилась, що не може не ускладнювати процес реєстрації.
Моніторинг процедури попереднього запису на подачу документів через веб-сайт та колл-центр здійснюється на постійній основі. Через велику кількість дзвінків до колл-центру, у деякий час лінії можуть бути перевантажені, що зумовлює деякі труднощі зі зв’язком на нетривалий період часу.
Посольство застерігає заявників від співпраці та консультування з будь-якими не уповноваженими особами, особливо агентами, що пропонують свої послуги поза Посольством, Генеральними Консульствами та ППВА. Дипломатичні представництва та ППВА радять уникати таких дій, а також не несуть відповідальність за будь-які послуги та консультації, надані такими особами.
При цьому наші IT-спеціалісти роблять все можливе для вдосконалення системи запису з метою уникнення шахрайських дій з боку зацікавлених осіб.
Задля зручності заявників, які зареєстровані у Вінницькому консульському окрузі, документи для подання заяви на отримання візи до Польщі можна подавати до ППВА в містах: Вінниця, Хмельницький, Чернівці та Житомир. Процедура подання і вимоги до оформлення документів в цих центрах є однаковою і регламентується Генеральним Консульством Республіки Польща у Вінниці”.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую