ye-logo.v1.2

2008-й минає…

Суспільство 1686

Яким був рік жовтої миші (щура), досліджували кореспонденти «Є Поділля»

Ще трохи, і годинник проб’є дванадцять разів, і всі ми розпрощаємося з 2008 роком і вступимо у новий. Але, як-то кажуть, без історії немає майбутнього. А тому ми і вирішили нагадати усім читачам газети «Є Поділля» про ті події, які запам’я-талися протягом року, який минає. Безумовно, намагалися не згадувати негатив, тому що… нехай все погане залишиться у 2008 році, а все добре перейде у 2009-й…

Січень
Перший день року одразу ж порадував рекордом. В обласному центрі 1 січня 2008 року на світ народилося дев’ять хлопчиків та шість дівчаток. І це притому, що в перший день 2007 року народилося четверо малюків. Однак головний лікар Хмельницького перинатального центру Андрій Ропотан назвав таке диво збігом обставин. Збіг не збіг, але вже нині можна стверджувати, що народжуваність у Хмельницькому, порівнянно з 2007 роком зросла. Прийшло свято і в оселі багатьох передплатників «Є Поділля» та «Є! Сімейної газети», які виграли безліч подарунків. А головний приз – моторолер, «поїхав» у Чемерівці в родину Крушельницьких. Ще 22 щасливчиків отримали золоті злитки. А ось місто Кам’янець-Подільський почало жити у передвиборчому стані.
Адже міський голова Олександр Мазурчак пішов працювати заступником міністра з питань житлово-комунального господарства України, склавши свої повноваження на позачерговій сесії. Непереливки було працівникам «Ощадбанку». Почали видавати компенсації по колишніх радянських вкладах. Для когось ця тисяча, безумовно, зіграла неабияку позитивну роль у житті. А хтось… і донині мріє забрати гроші.

Лютий
Голосно заговорили про українізацію кіно. Прихильників «ідеї», як і противників, було чимало. Однак вже нині бачимо, ніхто з них не здобув остаточної перемоги. Російськомовні фільми та передачі є, але ж і на кіно в українському перекладі теж достатньо людей ходить. А ось відома хмельницька скрипалька Майя Оніщук шостого лютого стала мамою. Вона народила чудову дівчинку, яку разом із чоловіком назвала Софією. А сім’я Василя та Єви Танасюків з села Чаньків Дунаєвецького в лютому відсвяткувала 60 років подружнього життя. Кардіохірурги обласної лікарні опанували методику проведення операцій на відкритому серці, і у Хмельницькому вже виконано понад шістдесят таких оперативних втручань. До речі, у Західному регіоні їх виконують тільки у Львові та Хмельницькому. Згодом обласна рада виділила кошти на дорогу апаратуру для цього передового відділення.

Березень
До Міжнародного жіночого дня кореспонденти «Є Поділля», опитавши близько півсотні подолян, склали рейтинг найпопулярніших жінок Хмельниччини. І п’ятірку очолила начмед обласної лікарні Марія Шаренко. Друге місце дісталося відомій хмельницькій співачці Наталі Валевській, третє місце – журналістці Світлані Кабачинській, четверте – борчині Ірині Мерлені, а замкнула «п’ятірку» - голова Дунаєвецької райдержадміністрації Наталя Рохова. Однак у березні не лише жінки «правили Хмельниччиною». Кам’янчанину Володимиру Дзику вручили відзнаку за заслуги перед громадою за те, що водій мікроавтобуса врятував життя трьом своїм землякам, які стали заручниками пожежі. А ось екс-губернатор Хмельниччини Олександр Буханевич знайшов собі нове місце роботи – він став першим заступником голови Державної податкової адміністрації. У Хмельницькому ж обирали найгарнішого хлопця 2008 року. «Аполлоном» став 17-річний Олександр Сірман. В родині ж заслуженого артиста України, директора монотеатру «Кут» Володимира Смотрителя народився син, якого назвали Богодар.

Квітень
З другого по п’яте квітня в Кам’янці-Подільському офіційно відкрили туристичний сезон. На свято з’їхалися гості не лише з інших куточків України, а з Польщі, Італії, Швеції. А в обласному центрі унікальний колектив державного українського ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» відсвяткував 70-річний ювілей. Шестеро подолян: Сергій Єсюнін, Денис Монастирський, Леонід Коваленко, Сергій Козак, Василь Фенцур та Василь Горбатюк стали «володарями» премії «Скарби землі Болохівської». Хмельницький національний уні-верситет, в свою чергу, перетворився на справжній ботанічний сад… У ньому відкрили «Алею великих українців», посадивши десять магнолій. «Відзначився» і депутат Кам’янець-Подільської міської ради Сергій Вєдєрніков. Він ввів на своєму підприємстві незвичне «ноу-хау» – почав платити по 100 гривень тим працівникам, які кинули палити! А волейболісти хмельницького «Новатора» здобули срібні нагороди чемпіонату України в вищій лізі.

Травень
«Я так довго на неї чекав», - сказав Олег Рапп зі Старої Синяви, який знайшов свою сестру через десятки років! Їх розлучила війна, але вони все одно знайшлися. Наче в американському серіалі. Знайшов свою половинку і голова Городоцької райдержадміністрації Віталій Кропивницький, який одружився з бухгалтером одного з приватних підприємств Ольгою. А ось 17 учнів Хмельниччини, переможці всеукраїнських олімпіад з гуманітарних дисциплін, зустрілися в обласній раді з народними артистами України Наталією Сумською, Богданом Бенюком та Анатолієм Хостікоєвим, які надихнули юних подолян на нові звершення. Несподіванкою стало й те, що вирощена дунаївчанами картопля стала символом львівського фестивалю народних майстрів та художників. А в Кам’янці-Подільському, вже традиційно, пройшов фестиваль повітроплавання, а згодом і День міста. У Хмельницькому – благодійний бал. Родзинкою якого стали бліц-уроки танців від Григорія Чапкіса. Взагалі, травень був насичений мистецькими заходами. До села Гуків Чемеровецького району з’їхалися барди з усієї країни, щоб взяти участь у третьому фестивалі патріотичної та бардівської пісні імені Романа Шухевича. Чемеровеччина стала й освітянським центром України – вчителі з багатьох міст ознайомлювалися з методикою переможця конкурсу «Вчитель року-2007» Олександра Пархоменка.

Червень
Юний хмельничанин Андранік Алексанян повернувся з Києва, де став переможцем всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу «Крок до зірок». До того ж, отримав «Зірку України» з рук Президента Віктора Ющенка! А в Кам’янці-Поді-льському пройшли вибори міського голови. Понад 86 відсотків кам’янчани, які взяли участь у виборах, віддали свої голоси вже екс-заступнику мера Хмельницького Анатолію Нестеруку. А на Хмельниччині, як власне, і по всій Україні, завершилися перші в історії тестування випускників шкіл. В обласному ж центрі завершився конкурс на будівництво заводу по сортуванню, переробці та утилізації сміття, в якому перемогли фахівці, які мають досвід у цій сфері. Однак поки що заводу хмельничани не мають – справа часу. У Городку вже втринадцяте відбувся фестиваль польської пісні «Квіти Поділля», в якому взяли участь творчі колективи з Польщі, Городка та міста над Смотричем. Від червня подоляни отримали змогу вирі-шувати адміністративні суперечки у новому Хмельницькому окружному адміністративному суді. До цього ж, доводилося їздити до Львова. «Жінкою третього тисячоліття» в Україні було визнано Людмилу Борисову, селищного голову Летичева. А співачку Наталю Валевську – «Перспективою третього тисячоліття». У спорті теж стався невеличкий прорив – хмельницьке «Поділля» посіло третє місце в другій лізі, виконавши завдання, яке перед командою поставило керівництво міста. Визначною подією стало відкриття двох філій обласної лікарні – відділень детоксикації у Шепетівській та Кам’янець-Подільській районних лікарнях.

Липень
Надзвичайна подія сталася в Красилові. Принаймні, деякі з наших читачів стверджували, що бачили поблизу райцентру «літаючу тарілку»! Об’єкт кілька хвилин тримався високо у небі, а потім просто зник. У Шепетівці запрацював апарат штучної нирки, а в Хмельницькій міській дитячій лікарні з’явилося нове офтальмологічне обладнання за 270 тисяч гривень. До того ж, команда Хмельницького обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф виборола міжнародний кубок у змаганнях серед «швидких». Відзначимо й те, що 2008 рік став доволі вдалим для «екстрених медиків» - у Наркевичах Волочиського району, Смотричі Дунаєвецького, Гвардійському Хмельницького та Ганнополі Славутського районів відкрили пункти швидкої допомоги, а у Городку та Деражні - оновили відділення реанімації та інтенсивної терапії. А красилівчани отримали новий фонтан у вигляді трьох дельфінів. Наприкінці липня газета «Є Поділля» знову порадувала своїх читачів золотими злитками. По одному на кожен район. Ну, і звісно, розіграли безліч інших подарунків за підсумками передплати за друге півріччя.

Серпень
Олімпійський місяць! Головні літні змагання останніх чотирьох років, які пройшли у Пекіні, стали справжнім тріумфом для подільських спортсменів. Стільки нагород Хмельниччина ще не мала. Героями стали олімпійські чемпіонки Галина Пундик та Ольга Жовнір з Нетішина, срібний призер Андрій Стаднік з Віньковець та «бронзова» хмельничанка Ірина Мерлені. В обласному ж центрі з’явився пересувний медичний рентгенкабінет та новий Генеральний план міста. Сталися зміни й в Красилові – там з’явилася вулиця імені Степана Хотовицького. На його честь назвали одну з центральних вулиць міста, яка носила ім’я Григорія Петровського. А в Меджибожі відбувся четвертий фестиваль військової реконструкції. Він майже нічим не вирізнявся від минулого, але до невеличкого селища в Летичівському районі знову з’їхалося чимало туристів, які не пожаліли заплатити за вхід у фортецю по 50 гривень. Запам’ятався серпень і двома рекордами. У Красилові виготовили шашлик-велетень – 6,5 метра, а у Нетішині – виклали герб з монет! Взагалі, місяць став переможним для Хмельниччини. Окрім спортивних перемог на Олімпіаді, одразу ж два «об’єкти» були визнані природними дивами України – «Подільські товтри» та Дністровський каньйон.

Вересень
Перший місяць осені став рекордним для традиційної виставки «Агро-Поділля», яка проходить у Хмельницькому. А пишаються організатори тим, що саме в 2008 році в заході взяли участь понад трьох сотень учасників! Тому й не дивно, що подивитися було на що. І чепурні корови, і відгодовані свині, аристократичні коні, жива риба, овочі, мед тощо. Деінде навіть пригощали на «халяву». У Красилові ж було інше свято – відкрили реанімаційне відділення районної лікарні. З тих пір красилівським медикам стало легше боротися за життя людей, адже до цього важких хворих транспортували до обласного центру. В Городку ж з’явився сучасний спорткомплекс, який подарував колишній городчанин Олександр Герега. Ще один колишній – дунаївчанин, міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський презентував своїй рідній школі на станції Дунаївці мікроавтобус. Не обійшлося без олімпійських нагород і в вересні. На Параолімпіаді в Пекіні футболісти Володимир Антонюк, Віталій Трушев та Олександр Девліш в складі збірної України вибороли золоті нагороди. У селі Чабанівка Кам’янець-Подільського району сталося справжнє диво… замироточили та за кровоточили ікони, які знаходилися в оселі Надії Романової. А в Хмельницькому доволі яскравим видався День міста, на якому не обійшлося без «новинок». Маємо на увазі торт-велетень, який приготували кондитери «Насолоди».

Жовтень
Початок цього місяця став доволі насиченим на різні події та позитивним. У Кам’янці-Подільському провели міжнародний фестиваль «Terra Heroica», у Пиляві Старосинявського району відсвяткували 360-річчя історичної битви (на яке прилетів Президент України), а в Меджибожі Летичівського району відкрили перший в Україні музей Голодомору, який просто вразив Віктора Ющенка, а в Грицеві Шепетівського району пройшов справжній бал, на якому презентували килим-оберіг Грицева у виконанні майстрині Галини Конопліцької. А газета «Є» отримала результати дослідження аудиторій щотижневих видань, яке проводили компанія «ТНС Україна», асоціація «Незалежні регіональні видавці України», МГО «Інтерньюз-України». І результат такий – ми найпопулярніше видання в області!

Листопад
Вперше в області у Хмельницькому відбувся чемпіонат України з більярду, на якому хмельничанин Максимум Коліжук посів третє місце. Вперше провели і міжнародний фестиваль моновистав «Відлуння». А на традиційному конкурсі «Перлина Поділля-2008» перемогла хмельничанка Тетяна Шевчук. Перлиною світу можуть стати й наші «Подільські товтри», яких у листопаді висунули від України на участь у конкурсі «Сім нових чудес світу». Чи переможе наш національний природний парк, дізнаємося в наступному році. Ну, і, звісно, ми не можемо не згадати про 17 листопада, коли підвищили штрафи для водіїв-порушників. Можливо, для когось це не позитив, але… Лише за перший тиждень дії нових штрафів, кількість аварій на дорогах Хмельниччини зменшилася втричі!

Грудень
Чим ближче до кінця року, тим життя стає не легшим. Але рік Щура вже майже завершився, і він, судячи з усього того, що на Хмельниччині відбулося, все одно був доволі яскравим та насиченим. Сподіваємося, що 2009 рік стане ще цікавішим, радіснішим та спокійнішим. З наступаючим!

Чим ближче до кінця року, тим життя стає не легшим. Але рік Щура вже майже завершився, і він, судячи з усього того, що на Хмельниччині відбулося, все одно був доволі яскравим та насиченим. Сподіваємося, що 2009 рік стане ще цікавішим, радіснішим та спокійнішим. З наступаючим!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую