ye-logo.v1.2

Скільки коштує вдягнути військового?

Суспільство 10309
автора
Фото: автора

Останні події в Україні показали: вояки нашій країні потрібні й, як ніколи, затребувані.

 І хоча «на паперах» держава забезпечує їх усім необхідним, «казенна» амуніція не завжди витримує перевірку на друге прання чи випробовування польовими умовами. Ті, хто мають фінансову можливість, одразу ж вирушають на пошуки фабричної, зшитої з натуральних тканин форми.
Не оминула ця доля й прикордонників. За словами дружини офіцера, військовослужбовця прикордонних військ України пані Галини, у хмельницьких прикордонників у 2005, 2009 і 2013 роках повністю оновлювалась форма. «За паперами вона коштує 600 гривень, – каже жінка. – Насправді ж – не більше 200 гривень. Матеріал – скляний, суцільна синтетика, яка ще до першого прання почала розлазитись по швах й кошлатитись. До того ж, таку форму нереально випрасувати. З вовняними шкарпетками, які за документами коштують 250 гривень, окрема історія. Після першого прання з 42-ого розміру вони зменшились до 40. Після другого – ледь дотягують до 39-ого. Кашкет, виданий державою, чоловік навіть не вдягає. Вона, як покришка, зовсім не має вигляду. Напевно, все через те, що з 2005-го року забезпеченням українських військових займаються фірми дружин київських генералів. Через неналежну якість казенної амуніції більше третини докуповуємо. Якби мали кращі фінансові можливості, перейшли б повністю на власну форму».
Поспілкувавшись із військовослужбовцями однієї з військових частин Хмельницького, дізнались, що оновлюють вони свій гардероб, як правило, у спеціалізованих магазинах у центрі Хмельницького. Зрідка – на ринку, адже там переважає «маспошив». Як розповіла продавець магазину військового секонду з Європи пані Ольга, у них скуповуються і робітники, і хлопці, яких мобілізували до армії. Штани тут коштують від 50 до 150 гривень (залежно від стану), кітель – 25-50 гривень, куртка – 80-120, кепка – 15-40 гривень, рюкзак – 140-200 гривень, жилетка – 80 гривень, берці – 180-350 гривень.

Попитом у хмельницьких військових користується як форма, так і фурнітура.


В спеціалізованому військовому відділі одного з торговельних центрів у центрі міста приватний підприємець Ганна Станіславівна розповідає, що у їхньому асортименті – форма українських виробників. За словами жінки, вдягнути військового у її відділі коштуватиме в середньому 900-1200 гривень. Вона каже, що найбільший попит на військову форму був у квітні, нині ж – пішов на спад. «Основна вимога хлопців до форми – щоб була з натуральних тканин, менше вигорала на сонці, – розповідає Ганна Станіславівна. – Найкращою вважається німецька, але коштує вона вдвічі дорожче за українську, берці – майже втричі. Нині ж хлопці скаржаться, що не вистачає хусток-бандан».
Пан Гнат торгує військовою амуніцією у магазині на одній з центральних вулиць Хмельницького. Каже, що пік продажів припав на кінець квітня – початок травня. Тоді вдягались і «погранці», і «десантура», і самооборона. Форма з «розгрузкою» (жилеткою) у пана Гната коштує в середньому від 950 до 1250 гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую