ye-logo.v1.2

Еко-кролики мають богатирське здоров'я та стійкий імунітет

Суспільство 8233
Фото: з особистого архіву Алли Сафатюк.

В селі Зіньківці Кам'янець-Подільського району Алла Сафатюк уже сім років вирощує диво-кролів.

 Звірята живуть і харчуються в екологічно чистих умовах, через це їх називають кролями еко-акселератами. Пухнастих красенів вирощують за спеціальною системою, яку запропонував ще в 90-х роках російський академік Ігор Михайлов. Почавши з декількох кроликів, жінка розвела велику приватну племенну кролеферму, в якій налічується понад 10 порід елітних вуханів: білий і сірий велетні, радянська і європейська шиншили, каліфорнійський, новозеландський білий, червоний, сріблястий, віденський блакитний, рекс, баран тощо. Причому коштує один такий пухнастик 300-600 гривень!

Великий метелик і брас — кролики на м'ясо
Всі кролики пані Алли проживають у спеціальних міні-фермах на відкритому повітрі. В цих кролячих елітних будиночках технологічно продумано все до найменшої деталі: гранульований корм засипається в бункерні годівниці, підігрів води здійснюється електричним кип'ятильником. До того ж, подаються корми та вода в поїлки-термоси автоматично. Таким чином, будиночки можуть «працювати» без втручання господаря протягом тижня. «Я починала свій бізнес без сторонньої допомоги, з нуля, тому хочу поділитися практичним досвідом, — каже Алла Вікторівна. — «Еко-кролівництво» дуже вигідна справа, адже є перспектива розвитку на майбутнє. Кожен фермер повинен наперед вирішити, яким напрямком кролівництва займатиметься: м'ясним, м'ясо-шкурковим, шкурковим або пуховим. Потім визначитися з породами. Лише тоді обирати модель міні-ферми, призначеної для певної породи: від цього залежить загальна площа міні-ферми, різновид підлоги, розмірів бункерних годівниць і поїлок, маточника.
До м'ясних кролів належать великі породи вагою від 7 до 12 кг: обер, фландр, сірий і білий велетні, радянська шиншила, великий метелик і баран. До м'ясо-бройлерних — породи вагою від 4,5-5,5 кг: каліфорнійський, новозеландський білий і червоний, сріблястий, віденський блакитний. Вихід м'яса у них середній. До м'ясо-шкуркових порід — кролики вагою від 3-4 кг. Це породи: рекс, кастор-рекс, шиншиловий кролик. У них хоча й маленький вихід м'яса (1-1,5 кг), проте цінна шкурка. Її вартість складає близько 30 доларів за штуку!».

М'ясо еко-кролів є незамінним для людей у післяопераційний період
За словами власниці ферми, м 'ясо еко-кролів вважається дієтичним і екологічно чистим продуктом. «Дуже корисно його споживати людям, які хворіють серцево-судинні захворювання, гастрит, недуги шлунково-кишківникового тракту, алергію, гіпертонію, діабет тощо, — запевняє пані Алла. — Також м'ясо еко-кролів є незамінним для людей у післяопераційний період, вагітним жінкам і маленьким діткам. Адже воно не містить гнильних бактерій і сечової кислоти, важких продуктів розпаду, гербіцидів, пестицидів, хімікалій, слідів лікарських препаратів, стимуляторів або гормонів росту, стероїдів, анаболіків, антибіотиків й інгібіторів статевого розвитку. Тому цілюще й дієтичне. Еко-кролик жодного разу не вдихав випари власних екскрементів і випаровувань аміаку, харчувався молоком матері до тримісячного віку, не отримував ніяких ліків...»

Новомодні кролячі будиночки мають 15 рівнів захисту.

Еко-«вуханям» не страшні ані комарі, ані гризуни, ані протяги
Обладнання екологічних міні-ферм розраховане для повного циклу вирощування вуханів. Так найменша міні-ферма, розрахована на 15-20 кроликів. У ній 3 відсіки (1 — матковий і 2 відділення — для розсаджування молодняка: самочки окремо, самці окремо). Є ще будиночки на 4 відділення, 2 з них — маткові й кількість вирощуваного поголів'я від 30 до 40 кроликів. У найновіших та найпродуктивніших моделях може жити 60-80 пухнастиків. Такі клітки нагадують справжні триповерхові пентхаузи: два поверхи у них житлові, нижній ярус-бункер — для гною.
«У всіх міні-фермах є перенаправлення повітряних мас і видалення брудного повітря,— каже фермерка. — Це відбувається за рахунок вбудованої механічної вентиляції, завдяки якій підлога ще й постійно підсушується. Тож вашим підопічним не треба боятися протягів знизу. Більше того, кролячі еко-будиночки мають 15-рівневий захист: від комарів і мух, комах, гризунів, хижаків, опадів, протягів і холоду, спеки. Вентиляція також захищає тварин від отруєннями газами — усувається потрапляння в житлову зону аміаку, сірководню, вуглекислоти, метану тощо, які утворюються в результаті розкладання екскрементів. Кролик, маючи такі умови утримання і вирощування, набуває богатирського здоров'я та стійкого імунітету».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую