ye-logo.v1.2

Відмовитися від усього, що віддаляє нас від Бога

Суспільство 2770
Фото: www.pravmir.ru

Передріздвяний піст у православних та греко-католиків починається з 28 листопада, у католиків західного обряду – 30

 У православних та греко-католиків піст триває аж сорок днів. Починається 28 листопада і закінчується у ніч перед Різдвом (6 січня). Цей піст ще називають Пилиповим, бо починається після 27 листопада – дня пам’яті святого апостола Пилипа. «Цей піст має підготувати людину до зустрічі Різдва Христового, - каже секретар Хмельницької єпархії Української православної церкви, протоієрей Олександр Дацюк. – Він не дуже суворий. Але ми маємо пам’ятати, що піст – не лише час гастрономічних обмежень, це час посилених молитов, щоб дисциплінізувати себе у побуті, час для сповіді та причастя. Піст – для здорових людей. Якщо ви маєте якусь хворобу, або ж людина похилого віку, то можете не дотримуватися усіх каноннів посту. Але на послаблення посту має благословити священик. Митрополит Володимир часто наводив такий приклад: «Наше тіло – це віслюк. Якщо його недогодувати, він впаде, а якщо перегодувати – почне брикатися». Такого принципу і слід дотримуватися у період посту».
У римо-католицькій церкві передріздвяний піст називається Адвентом. Тривалість Адвенту – близько чотирьох тижнів, він обов’язково включає чотири неділі. Зазвичай розпочинається у неділю між 28 листопада та 3 грудня, тобто цього року – 30 листопада. «Адвент – це час радісного очікування приходу Ісуса Христа, - пояснює настоятель римо-католицької парафії Святого Станіслава, єпископа і мученика отець Віктор Лутковський. – Адже саме слово Адвент у перекладі з латині означає «прихід». Цей час пов’язаний з приготуванням до значної події у житті християн. Під час Адвенту ми маємо більше часу присвячувати молитві, частіше чути слово Боже. Також потрібно приступити до таїнства сповіді. Адвент дається людині для того, щоб навести лад у душі та у відносинах з людьми, у родині. Через піст, молитву, вчинки милосердя ми готуємо місце для Ісуса Христа у нашому серці. В католицькій церкві Різдвяний піст – це час радісного очікування народження Ісуса Христа. Він не такий суворий, як Великий піст. Церква не ставить жорстких вимог щодо обмеження в їжі. Ми радимо відмовитися від м’ясних страв, особливо у п’ятницю. У піст потрібно відректися від якихось речей у міру своїх можливостей. Також кожен для себе обирає якесь обмеження – наприклад, діти можуть у цей період відмовитися від цукерок чи солодощів, дорослі – не курити, не дивитися телевізор чи просто якісь окремі передачі. Варто робити більше добрих справ, уважніше ставитися до ближніх».
Біля вівтаря у католицьких храмах ставлять вінок, у якому закріплені чотири свічки, котрі символізують чотири тижні очікування. Кожної неділі запалюють одну свічку. Адвентний вінок символізує спільноту церкви, що у любові та радості очікує свого Господа.
Буває, що на час посту припадають особисті свята християн, або ж їх запрошують у гості. «Особисті свята бажано перенести на період після посту, - радить отець Олександр Дацюк. - Але якщо вас запросили у гості, не потрібно привертати зайвої уваги до того, що ви постите. Справжній православний християнин не постить напоказ».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую