ye-logo.v1.2

Готуємо сани улітку…

Суспільство 1482

Якщо не платити тепловикам, то їм перекриють газ, і тоді в наших оселях не буде ні гарячої води, ні тепла.

Майже щодня з екранів телевізорів доводиться чути, що заборгованість населення за житлово-комунальні послуги в тому чи іншому місті критична. Десь погрожують газ перекрити, десь воду. А що ж у нас? Хмельниччина, як відомо, майже завжди була в передовиках по сплаті за комунальні послуги. Хоча до стовідсоткової проплати не дотягує. То чого ж можна очікувати найближчим часом, з’ясовував кореспондент «Є Поділля».
 
Обласний центр, як приклад
За півроку хмельничани сплатили за житлово–комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 107,8 мільйона гривень. А це 102,7 відсотка від нарахованих сум. Найвищий рівень сплати населенням – за послуги по газопостачанню (109%), а ось найменший – за вивезення побутових відходів (92,3). Сума заборгованості за житлово–комунальні послуги з початку року зменшилася на 2,8 мільйона гривень, однак хмельничани винні комунальникам ще майже 32 мільйони гривень! Найбільше від боржників потерпають тепловики, яким винні за гарячу воду та опалення понад 13 мільйонів гривень.
А тому й не дивно, що комунальні підприємства обласного центру, змушені економити на всьому. До прикладу, за даними наданими в управлінні внутрішньої та інформаційної по-
літики Хмельницької міської ради, «Південно-Західні тепломережі» зменшили витрати паливно-мастильних матеріалів на 23 тисячі гривень, а «Хмельницькводоканал» зекономив 9,2 тисячі літрів палива. Економлять комунальники й на придбанні канцелярських товарів, витратах на відрядження тощо. Однак, якщо брати до уваги багатомільйонні борги – така економія, як крапля в морі.
 
Залежність від…
«Багато чого залежить від того, як область розрахується за газ, використаний у минулому та цьому роках, – каже про майбутнє перший заступник губернатора Микола Дерикот. – Але в нас є інша проблема, яку прем’єр-міністр України обіцяла вирішити. Держава виділила бюджетним установам по 1920 гривень за тисячу кубічних метрів газу. А в лютому газ став 2650 гривень. Нам довелося погасити різницю, і на це використали 11 мільйонів гривень. Для нашої області це завелика сума. Юлія Володимирівна озвучила, що «Нафтогаз» цю різницю спише. Але ж ми розуміємо, що спишуть тим областям, які не платили. А ті, хто платив… Як її списати, її ж немає! Потрібно ж це якось вирішити, бо гроші брали з заробітної плати, з розвитку різних галузей Хмельниччини». 
До речі, тепловики Хмельницької області очікують на списання боргів за штрафні санкції, яких накопичилося понад 26 мільйонів гривень. Рішення Кабінету Міністрів є, але воно чомусь не виконується. Поки що ж ситуація доволі не з приємних – лише за газ наша область винна за всі роки 56 мільйонів гривень! «На жаль, не всюди в області зрозуміли, що потрібно платити вчасно, – каже Микола Васильович. – Найбільша заборгованість у комунальній сфері в Славуті – понад 2,6 мільйона гривень та Старокостянтинові – 1,6 мільйона гривень. Є й інша проблема. Хто має заборгованість з бюджетників, які фінансуються з держбюджету? Міністерство внутрішніх справ, прокуратура, військові частини – вони винні 2,7 мільйона гривень. І тут обласна влада нічого зробити не може, бо вони фінансуються з Києва».

Найкраще електрикам та газовикам
Населення області вчасно сплачує, як правило, за спожитий газ та електроенергію. Щоправда, не всюди. Суттєві проблеми з оплатою є в Славуті, Старокостянтинові та Шепетівці. А ось ситуація з оплатою житлово-комунальним експлуатаційним конторам, водоканалам, теплоенергетикам напружена. А тому керівники підприємств закликають подолян своєчасно платити за отримані ними послуги. «Я звертаюся до всіх, щоб зрозуміли – сьогодні хоч і літо, але якщо ми не платимо за комунальні послуги, воно бумерангом повернеться взимку, – вважає перший заступник голови облдержадміністрації. – Згадайте, як у Донецьку відключали воду та каналізацію. І потім люди сплатили за ці послуги. То не потрібно ж до такого доходити. Я завжди ставлю в приклад міського голову Хмельницького Сергія Мельника. Він багато дотує підприємства, щоб не піднімати тарифи. І депутати його підтримують. В бюджеті міста вони передбачають відшкодування різниці в тарифах. Чому б так не зробити, до прикладу, в Старокостянтинові чи Славуті? А люди…  я вдячний їм, за те, що вони попри всі труднощі, розуміють проблеми та сплачують за комунальні послуги».




 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую