ye-logo.v1.2

Цукрові заводи забирають життя заробітчан

Суспільство 1327

Непрацюючі «цукровики» Хмельниччини за два дні забрали життя двох людей

Минулого тижня на теренах області багато хто обговорював події, які сталися 18 та 19 серпня. Обидві стосувалися непрацюючих цукрових заводів – у Деражні та Сатанові Городоцького району. На них загинули та травмувалися люди…

Офіційно
Вночі 19 серпня у Сатанові сталася надзвичайна подія. На території колишнього цукрового заводу, за версією досудового слідства, під час несанкціонованих робіт з демонтажу металоконструкцій стався обвал міжповерхового перекриття між 2 та 3 поверхами. Під завалами опинився 25-річний чоловік. Рятувальникам знадобилося понад вісім годин, щоб дістати людину на поверхню… загиблу. А про трагедію в Деражні, яка сталася днем раніше, «Є Поділля» повідомляло в минулому номері. Нагадаємо, там  обвалилися конструкції транспортної галереї подачі цукру до складу безтарного зберігання. Під час обвалу галереї на ній перебувало троє газозварювальників. І один із них загинув...

Деражнянська історія №2
28 грудня 2007 року на цукровому заводі в Деражні, який вже багато років знаходиться в стадії ліквідації, обвалилися три залізобетонні панелі, на яких перебували п’ятеро демонтажників. Одна людина загинула на місці, ще одна – в лікарні, а троє отримали травми. І ось, 18 серпня 2009 року на цьому заводі сталася чергова трагедія…
Четверо чоловіків приїхали з Херсонської області до Деражні, щоб демонтувати завод. В той день, за словами 45-річного Сергія Андрусева, якого хвилин 40 витягували з-під завалу, вони вперше вийшли на роботу. «Ми йшли по галереї, почули шум і все, - згадує потерпілий батько трьох дітей, який перебуває в реанімації Деражнянської районної лікарні. – Більше нічого не пам’ятаю». Для заробітчан із Херсонщини це не перший цукровий завод, який вони демонтують. Працювали чоловіки в Сумах, Кіровограді, Києві. Але нещастя «наздогнало» їх у Деражні.
Разом із Сергієм Андрусевим того дня до лікарні доставили й 24-річного Євгена Бережного, якого згодом перевели до обласної лікарні. Ще один заробітчанин із Херсонщини 18 серпня не перебував на заводі. А тому й не дивно, що залишився цілим та неушкодженим. Чого не скажеш про 60-річного В’ячеслава Середовича, якому не судилося повернутися додому, де на нього чекають рідні та троє дітей.

Народжені у «сорочках»
«До нас привезли трьох чоловіків, – каже Олексій Кушнерик, лікар-реаніматолог Деражнянської райлікарні. – Щоправда, один вже був мертвий. А інші двоє були в важкому стані. У Бережного був посттравматичний шок, переломи ребер та стегон, чисельні забійні рани, черепно-мозкова травма тощо. Ми почали готувати його до операції, викликали консультантів з обласної лікарні. У нього був важкий забій органів черевної порожнини та серця. В Андрусева теж був посттравматичний шок, зламана гомілка з рукою, черепно-мозкова травма, забій головного мозку, важкий забій органів черевної порожнини тощо. Його теж оглянули обласні спеціалісти. До того ж, у нього була внутрішня кровотеча. Була підозра на розрив одного з органів черевної порожнини, тому Сергію запропонували зробити операцію. Але він відмовився. І через добу їхній стан стабілізувався. Євгена Бережного 20 серпня перевели до обласної лікарні, а Андрусев залишився у нас. У нього був низький гемоглобін, і ми знову запропонували йому провести діагностичну операцію. І він знову відмовився. Але нині, здається, кровотеча зупинилася, оскільки гемоглобін вже підвищився. Це все завдяки лікам, які він отримує».
За словами потерпілих, вони стояли на четвертому поверсі галереї, коли під ними «пішла» підлога. Вони разом і з панеллю впали, а зверху на них полетіли інші конструкції. «Вони просто народилися в «сорочці», – вважає Олексій Григорович. – А про смерть їхнього односельчанина ми повідомили чоловікам лише наступного дня». 

«Пишіть, що хочете», –
подібне почув кореспондент «Є Поділля» від керівника цукрового заводу, коли зателефонував йому з пропозицією зустрітися. Хотілося ж зайти на територію заводу, але охорона не пускала, відправивши до головного бухгалтера. Та й від нього ми отримали лише номер телефону директора, який міг дозволити зайти на територію, де сталася трагедія. «Навіщо? - запитав він. – Та там немає про що писати!». Коли ж почув, що журналісти вважають, що є про що писати, сказав: «Пишіть, що хочете», та кинув слухавку.
Хто ж винен у тому, що сталося на цукровому заводі в Деражні? За словами прокурора району Ігоря Смакогуза, це має встановити перевірка, яка триватиме до десяти днів. «Тоді ж і будемо знати – чи є привід для порушення кримінальної справи», – зауважив Ігор Андрійович. А ось рятувальники, які виїжджали на місце обвалу, кажуть, що швидше за все – люди самі винні. Бо були всі ознаки порушення правил техніки безпеки. «Не буду стверджувати, але, здається, чоло-віки з двох боків підрізали галерею, – каже Сергій Король, заступник начальника Деражнянського районного відділу головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій. – І конструкція ось-ось мала впасти, а вони пішли по ній. Вони ж кажуть, що ніяких робіт не проводили. Як же воно було насправді, зараз важко сказати. Але на місці були знайдені газові балони, зварювальне обладнання».


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую