ye-logo.v1.2

Проблему пільгових перевезень може вирішити адресна допомога

Суспільство 3909
Фото: ridne-misto.org.ua

На цій думці зійшлися пільговики та представники департаменту соцзахисту населення

 Інваліди, чорнобильці, афганці та представники інших пільгових категорій порушили проблему, з якою вони часто стикаються у громадському транспорті. У міських та міжміських маршрутах водії не лише відмовляються везти пільговиків безкоштовно, а й часто грубо поводяться з ними.
«Згідно з законодавством, ми маємо право на безкоштовний проїзд. Однак економічна складова питання – це ще півбіди. Часто ставлення водіїв просто неприпустиме. Наприклад, представниця УТОСу після двох інсультів їхала з Полонного, і коли вона відмовилася покинути автобус на вимогу водія, той вирвав у неї з рук сумку і виніс на вулицю», – розповіла голова Хмельницької обласної організації УТОС Лариса Кірікіщук під час круглого столу, присвяченого цьому питанню.
На її думку, інваліди по зору – одна з найвразливіших категорій населення, яким навіть складно розпізнати номер маршруту. Тому таке ставлення неприпустиме. І це питання не лише економіки, а й моралі.
«До речі, колеги з Львівської області розповідали, що у них ситуація значно краща, водії ставляться чемно і перевозять людей. Там губернатор звернувся до перевізників із проханням бути людяними і проявити розуміння, хоча вони також не доотримують відшкодування коштів, витрачених на пільгові перевезення, – розповідає Лариса Володимирівна. – Хочеться, щоб влада Хмельниччини також нас почула».
Цю проблему можна вирішити, скасувавши пільги, а натомість нарахувати кожному пільговику адресну допомогу.
«Це питання розглядалося на державному рівні. Але навіть якщо уряд не прийме рішення на користь адресної допомоги, можна спробувати запровадити такий проект в нашій області, використавши на адресну допомогу кошти, які відшкодовують перевізникам. Хоч це будуть і невеликі кошти, десь по 30 грн. на людину, але все ж таки краще, ніж нічого», – пояснила директор департаменту соціального захисту населення Світлана Лукомська. Вона пообіцяла винести це питання на розгляд січневої сесії обласної ради.
Ідею адресної допомоги підтримали і пільговики. До того ж скористатися нею можна буде не лише для проїзду, а й інших потреб.
«Дійсно, адресна допомога – це європейський досвід, який доцільно запровадити і у нас, – вважає голова обласного товариства «Союзу організацій інвалідів України» Анатолій Савчук. – Ще одна гарна ідея – організація соціального таксі, яке б перевозило найважчих інвалідів, наприклад, у лікарню чи аптеку». Пільги – лише до червня
Приймаючи Закон України «Про державний бюджет України на 2015 рік», народні лепутати вирішили поблему пільгових перевезень по-своєму. Видатки для відшкодування перевезень пільговиків передбачені у бюджеті лише до червня. З 1 червня право пільгового перевезення у громадському транспорті надаватиметься лише інвалідам І та ІІ групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням з малозабезпечених сімей та особам, які їх супроводжують, і які супроводжують інвалідів І групи, та учасникам бойових дій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую