clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Проект Хмельницької бібліотеки ім. М. Островського з е-урядування — один з найкращих в Україні

Фото: libr.rv.ua

Завдяки ньому хмельничани зможуть отримати інформацію про діяльність влади в реальному часі за допомогою інтернету.

Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Островського презентувала проект з розвитку електронного урядування «Поінформована громада — демократична країна».
Електронне урядування (скорочено е-урядування) — спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, що забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.
«Е-урядування дає можливість людям отримати інформацію про діяльність влади в реальному часі, не виходячи з дому, за допомогою інтернету. Громадяни можуть отримувати інформаційні та адміністративні послуги, задавати запитання та отримувати швидку відповідь (електронний лист прийде значно швидше, ніж паперовий), а також брати участь у процесі державотворення. Наприклад, внести свої пропозиції щодо змін у законі», - пояснює директор Хмельницької обласної наукової бібліотеки ім. М. Островського Надія Синиця.
Бібліотека взяла участь у конкурсі проектів з е-урядування, і її проект «Поінформована громада — демократична країна» програма «Бібліоміст» визнала одним з найкращих.
Проект передбачає організацію співпраці трьох сторін: бібліотеки, яка надає вільний доступ до інтернет, громадської організації (це Хмельницьке регіональне відділення «Української асоціації») та органу місцевого самоврядування (Хмельницька обласна рада), які зацікавлені у тому, щоб громадяни більше використовували сучасні технології для спілкування з владою і участі у прийнятті рішень (е-демократія).
У бібліотеці прогнозують, що очікуваними результатами впровадження проекту буде зростання поінформованості подолян щодо е-врядування, е-демократії, е-послуг, що в свою чергу сприятиме активнішій позиції громадськості у діалозі з владою. Зросте кількість громадян, що зможуть використовувати е-послуги в повсякденному житті. Бібліотеки області стануть центрами доступу громадян до електронного урядування та електронних послуг.
«Ми проводимо тренінги для бібліотекарів, щоб вони досконально володіли е-урядуванням, а згодом будемо навчати активних громадян, навіть у районах та селах, за допомогою скайп-зв'язку», - розповідає Надія Синиця.
Послуги з е-урядування у бібліотеці є безкоштовними. Через мережу хмельничани можуть отримати правові консультації, інформацію про діяльність та ініціативи влади, працевлаштуватися чи здійснити покупку.
Всього на Хмельниччині пункти доступу до публічної інформації є у 78 бібліотеках.
Проект «Поінформована громада — демократична країна» реалізується Хмельницькою обласною науковою бібліотекою ім. М. Островського в партнерстві з обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки обласної ради, управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.
 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 21.10.2017
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.55
26.57
31.3
31.32
0.46
0.46

Гарячі лінії

> <

Архів новин

<<Жовтень 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31