ye-logo.v1.2

У Хмельницькому депутати радилися, як “не закатати місто в асфальт”

Суспільство 3048
автора
Заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцька доповідає про стан зелених насаджень. . Фото: автора

Під час депутатського дня шукали шляхи вирішення проблеми із зеленими зонами міста.

Депутати Хмельницької міської ради повернулися до обговорення проблеми зелених насаджень. Минулої сесії вони проголосували за зміну цільового призначення понад 50 земельних ділянок, серед яких і такі, що належать до природо-заповідного фонду. Тепер з’ясовують, до яких наслідків призведе забудова цих ділянок. Як зазначила заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцька, у Хмельницькому і так існує значний дефіцит зелених насаджень загального користування. Відтак, потрібно вирішити питання щодо збереження тих зелених зон, які є у місті.
“У Хмельницькому всього налічується 12 парків і скверів, площею 112,8 га, а мало б бути 150 ще за радянськими нормами. Є навіть вимога прокуратури — збільшити природо-заповідний фонд. Будівництво у зелених зонах, у заплаві річки Південний Буг зруйнує екологію міста”, - зазначила Інна Куцька. - Потрібно зберегти хоча б ті насадження, які маємо. Перед тим, як дати ділянку під забудову, треба погоджувати це з екологами.”
За її словами, забудовано вже вулиці Зарічанську, Інститутську, триває будівництво на Прибузькій у прибережній зоні, на Старокостянтинівському шосе. І контроль за цим не здійснюється, забудовники зеленими насадженнями не переймаються. Проте, на думку деяких депутатів, місто потрібно забудовувати, і завдяки цьому наповнювати бюджет.
“Не треба рубати гілку, на якій сидиш. Я не кажу, що потрібно вирубувати всі насадження, а те, що потрібно дати можливість для будівництва, яке дає багато доходів у бюджет. Будівельники забезпечують роботою та платять зарплату”, - сказав депутат міської ради Андрій Олесь.
Попри таку думку, депутати міської ради підтримали пропозиції екологів не погоджувати відведення земельних ділянок під будівництво в рекреаційних зонах, розробити Програму розвитку та збереження зелених насаджень міста Хмельницького, підготовити проект рішення щодо заповідання парку “Подільський”. Як зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Вавринчук, навіть ті парки, які є, повинні бути схожими на парки. Замість заростей і кущів мають бути естетичні насадження, які будуть рівноцінними за рівнем кисню.
“Добре, що екологів турбують ці проблеми. Добре, що вони борються. Інакше ми закатаємо в асфальт все підряд”, - зауважив секретар міськради Костянтин Чернилевський.
Щоб “не закатати все в асфальт”, депутати вирішили налагодити співпрацю між департаментами і управліннями, аби не допустити будівництва в рекреаційних зонах. Щоправда, як зазначив перед тим Чернилевський, “у нас всі обіцяють, але потім чомусь забувають обіцянки”.
 

Коментарі:

Зоя Федорчук 19.03.2015 07:15

Їм давно потрібно не радитись ,а діяти, бо ці розумники скоро не тільки нас простих  людей в асфальт  закатають, а й самих себе,своїх дітей та внуків! Також нагадую - Швейцарія не гумова і ви там не потрібні! Прозрійте.нарешті.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую