clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwayt

Три села на Хмельниччині отримали старі-нові назви

Перейменувати деякі села простіше, ніж поміняти всі офіційні документи, в яких згадується назва цих населених пунктів.

Перейменувати деякі села простіше, ніж поміняти всі офіційні документи, в яких згадується назва цих населених пунктів.. Фото: vk.com

Верховна Рада прийняла рішення про перейменування восьми населених пунктів у трьох областях.

Село Шевченка Славутського району відтепер називатиметься Шевченко. Рішення пов’язане з тим, що в офіційних документах – свідоцтвах про народження, техпаспортах, державних актах на землю – використовується назва «Шевченко». Перейменувати село – простіше, ніж міняти всі офіційні документи, повідомляє LB.ua. Поселення відоме з 1946 року як хутір Шевченка (в українському варіанті – Шевченко), і нинішня назва залишилася з того часу.

Село Дібрівка Ізяславського району депутати перейменували на Дібровку. Причина ухвалення такого рішення – та ж сама, попри те, що слово «Дібровка» не відповідає фонетичним законам української мови. До 1967 року село називалося Мала Гнойниця, а до 1946 року – Гнойничка.

Змінило назву і село Скипче на Городоччині. Тепер це буде Скіпче – з тієї ж причини. Лінгвісти підтримали це рішення, адже назва села пов’язана зі словом «скіпець» – діалектна назва ями завглибшки в одну лопату.

Також змінилися назви чотирьох сіл на Сумщині: Мельникове перетворилося в Мельники, Кимлічка – в Кімлічка, Галаєвець – у Галаївец. Селу Прибілля на Львівщині повернуто історічну назу Ятваги.

Відповідно до українського законодавства, рішення про перейменування населених пунктів залишається за Верховною Радою. Але ухвалити вона його може тільки після рішень усіх нижчих рад.
 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоГарячі лінії

> <

Архів новин

<<Жовтень 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31