ye-logo.v1.2

«Літні люди у рожевих сорочках та кедах» –

Суспільство 1018

Амстердам, Харлін, Гаага, Гертугенбосх, Утрехт, Заандан, Дельфт – міста, де розташовано найбільше музеїв та картинних галерей. Саме у цих містах Голландії Тарас Андрійчук, член Національної спілки художників України, милувався витворами світового мистецтва та дивувався тамтешнім порядкам. Друзі-художники запросили Тараса Михайловича у королівство, щоб розширити кругозір, збагатитися новими враженнями. Голландію він не став порівнювати із своєю Батьківщиною.
У Хмельницькому навряд чи можна зустріти чаплю, яка вирішила пройтися вулицями. А в Голландії таке буває.
– Найбільше вразило, що голландці – дуже спокійні люди, завжди посміхаються, не забивають собі голову усілякими нісенітницями, особливо політичними, - каже Тарас Андрійчук.
Дуже сподобалося нашому землякові, що голландці після роботи в будні присвячують час родині, дітям, домашнім клопотам.
– Часто можна зустріти ввечері тата в спортивному костюмі на пробіжці, а поруч біжать діти. Не по барах ідуть після роботи, а до сім’ї. Такого, щоб чоловік йшов вулицею й попивав пиво, у них немає.
Ще здивувала хмельницького художника чистота. Пан Андрійчук розповів, що за місяць черевики не довелося чистити, бо вони не припали порохом.
Вся країна – суцільна виставка. Як каже Тарас Михайлович, можна просто ходити вулицями і спостерігати. Вдягаються зовсім не так, як у нас. Люди похилого віку можуть ходити в рожевих сорочках, кедах, як молодь. Навколо спокій та гармонія.
Тарас Андрійчук відвідав Голландію, аби помилуватися не лише чаплями та папугами, але, перш за все, витворами мистецтва художників з усього світу. Найбільше його цікавили роботи сюрреаліста Ієроніма Босха. Цілий місяць Тарас Михайлович  набирався вражень від закордонних звичаїв та культури.
– Не очікував, що у голландських музеях немає оригіналів картин – тільки репродукції, але дуже якісні. Здається, видно всі мазки, – дивується художник.
Зокрема, всі твори Рембрандта, від ранніх до пізніх, малюнки й живопис, зібрали з усіх галерей світу.
– Там є просто вражаючі роботи, навіть такі, які ми з історії мистецтв не вивчали, – каже Тарас Михайлович.
Сучасне мистецтво місцевих художників хмельничанину здалося трохи застарілим. Адже стиль  «вилити на полотно відро фарби і розмастити» вже всім набрид. Хотів побачити серйозніші, класичні речі. Але в такій величезній кількості музеїв та галерей, як у Голландії, мистецтва вистачає на всі смаки.
 Вражень пан Андрійчук привіз на Батьківщину багато. Але, як каже сам художник, будь-який матеріал, емоції повинні «відлежатися», щоб стати у нагоді для творчої особистості. Отож найближчим часом, Тарас Михайлович планує працювати на кафедрі дизайну ХНУ та закінчувати вже розпочаті роботи, а про голландську подорож поки що нагадуватимуть йому лише численні фотографії.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую