ye-logo.v1.2

«Безпритульні алкоголіки»

Суспільство 994

Поки в Хмельницькому остаточно відкриють витверезник, п’янички ночуватимуть по кущах

Нещодавно цілком випадково стала свідком кумедного випадку. Зранку, годині об одинадцятій, йшов захмелілий молодий чоловік вулицею від одного дерева до іншого. Дійшов до краю клумби біля багатоповерхівки, зняв кросівки, футболку та джинси, поклав поряд із собою і ліг на траві спати. Перехожим здалося, що він сплутав газон із власним диваном. Проте, сон його потривожила тендітна медсестра «швидкої».
За п’яничками зараз приїжджають або бригада «швидкої допомоги», або патрульна служба відділу міліції.
Урочисте відкриття міського витверезника відбулося навесні цього року, але роботи у медиків та міліціонерів не поменшало. У Хмельницькому протитубер- кульозному диспансері виділили приміщення для закладу «приведення до тями». І збиралися передати витверезник під юрисдикцію наркодиспансера.
«Це питання вивчається обласним наркологом, – каже Лілія Тимчук, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню обласного управління охорони здоров’я. – Витверезник, безперечно, потрібен, але перш, ніж приймати якісь рішення, питання потрібно вивчити. Спочатку цей заклад відкривали не як медвитверезник».
«Міська влада відкрила витверезник – зробили ремонт у приміщенні поруч з нами, – розповідає Віктор Спринчак, директор Будинку тимчасового перебування безпритульних, Центру реабілітації «Промінь надії». – Але через брак коштів та деякі правові питання заклад зараз не працює. Витверезник числиться на нас (на притулку). Влада побачила, що це «питання» для них важкувате й вирішили передати його обласному наркологічному диспансеру. Вже є відповідне рішення міського голови, на найближчій сесії обл-ради щось вирішиться, тоді, може, буде якийсь рух».
 «Для того, щоб «антиалкогольний» заклад працював, немає коштів, а питання фінансування  та інші має вирішувати влада», –  розповів головний лікар Хмельницького обласного наркологічного диспансеру Богдан Проскурняк. Брати на себе відповідальність і робити припущення на майбутнє Богдан Володимирович не став.
«Зараз, влітку, питання не стоїть так гостро – тепло, можуть і в кущах переночувати, – висловився щодо долі занадто нетверезих громадян головний лікар облнаркодиспансеру. – Окрім того, до нас їх привозять лише у випадку гострого алкогольного отруєння, в інших випадках – це «клієнти» міської лікарні».
В міській лікарні покладають надію на майбутню сесію облради.
«Питання з витверезником ще не вирішене, – каже Мирослав Андрейко, начальник Хмельницького міського управління охорони здоров’я. – Сподіваємося, що депутати переймуться цією проблемою і приймуть позитивне рішення».
За словами Мирослава Михайловича, «питання» включене до порядку денного сесії обласної ради, котра відбудеться 9 вересня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую