ye-logo.v1.2

Свято графа Мархоцького

Суспільство 1692

На фольклорному святі миньківчани відновлюють стару традицію – вшанування хліборобської праці та пана-покровителя Ігнація Мархоцького

З нагоди свята Володимир Захар’єв, депутат Дунаєвецької районної ради та ініціатор створення меморіального музею І. Мархоцького та центру мархоцькознавства, презентував «Наукові записки» цього центру – дослідження життя та діяльності засновника Миньковецької держави.
«Якби Ви знали, Ваше превосходительство, до чого додумався мій сусід, граф Мархоцький?» - ось так ще по дорозі до села Миньківці Дунаєвецького району актори обласного музично-драматичного театру імені Старицького повторювали уривок зі спектаклю «Трон і корона». Міні-вистава про подільського «дивака» – графа Ігнація Мархоцького, призначалася для районного фольклорного свята Церери на Дунаєвеччині. Пан Мархоцький, засновник так званої Миньковецької держави, кілька століть тому започаткував традицію – відзначати день Церери – богині землеробства та дозрівання злаків. І сьогодні через багато років миньківчани вирішили знову вшанувати хліборобів та пам’ять графа, що дарував свободу селянам Миньковецької держави.
На сучасному святі Церери вулицями Миньковець можна було зустріти екіпаж графа Мархоцького, який вітав всіх учасників та гостей свята. Декому з гостей навіть випала честь проїхатися селом разом з славнозвісним паном, у особі актора обласного театру.
Свято розпочалося яскравою театралізованою ходою центральною вулицею Миньковець.
«Цього року вперше проводимо свято Церери, – розповідає Світлана Нівенгловська-Колесник, співзасновник фонду відродження Миньковецької держави. – Кожен із жителів села багато працював заради сьогоднішнього дійства, особливо молодь. У нас є свої художники, свої вишивальниці, наші господині випікали короваї. Ми безкоштовно для громади накриваємо столи – наш мед і хліб власного виробництва, фрукти з миньковецьких садів, щоб всі побачили, що криза нас не стосується».
Миньковецьким короваєм зустрічали і хмельницького губернатора.
 «Щедрий серпень приносить і підбиття підсумків зробленого. Свято Церери - це свято вшанування хліборобів та їхньої важкої праці, – розповіла Наталя Рохова, голова Дунаєвецької райдержадміністрації. – Цей захід покликаний привернути увагу туристів, громадськості та влади. Сьогодення – новий ренесанс української культури».
Завершилося свято Церери колективною вечерею, великим багаттям, хороводами та феєрверком.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую