ye-logo.v1.2

Камені з душею

Суспільство 1754
Фото: Ольга Ковалевська

скульпторка Світлана Лелях з нетішина всі свої творчі здобутки присвячує Україні

Два дипломи “Української Мадонни”, подяка від Катерини Ющенко за авторську книгу “На зболених крилах любові”. Сьогодні розглядається питання нагородження пані Лелях звання Героя України. Як у «Пісні про рушник» у долі то червоний, то чорний кольори – така і життєва дорога талановитої українки. Стільки перемог супроводжувало її та добрих друзів, але й багато труднощів та втрат випало пережити цій жінці.
Незважаючи ні на які біди, Світлана Мефодіївна зберегла життєрадісність та щирість у спілкуванні з людьми. Сама скульпторка каже, що погане не варто тримати у серці. Вона живе для добра.
Пам’ятники та меморіальні комплекси Світлани Лелях можна побачити і у Нетішині та навколишніх селах, і в Криму, і в Казахстані.
За своє життя Світлана Мефодіївна стала не лише скульптором, але й художником, різьбярем, поетом, дизайнером, публіцистом.
Пані Лелях з гордістю розповідає про те, що навесні святкуватиме шістдесятирічний ювілей.
Матір відомої нетішинки була народною майстринею, а від батька, вправного столяра, вона перейняла любов до різьбярства. Заважали чи, може, навпаки, загартовували тендітну дівчинку з села Лисиче Славутського району проблеми зі здоров’ям.
І сьогодні стан здоров’я не найкращий, але скульптор Світлана Лелях продовжує творити. Останнім часом вона працює над величезним меморіальним комплексом для рідного Нетішина. Його створення вже триває три роки – не вистачає коштів. Пані Лелях практично у всі пам’ятники, які збудувала в Україні, вкладає власні гроші. В хід “пішли” дача, авто, гараж. Але “скарбниця” не бездонна.
“Це ж не мені пам’ятник, це меморіал пам’яті репресованих та жертв голодомору для всіх небайдужих, для всього міста,” – каже пані Лелях про нетішинський комплекс.
Роботи скульпторки справді стають для людей втіленням пам’яті.
“Є меморіальний комплекс у Моршині, – розповідає Олександр Шустерук, нетішинський журналіст. – Він поруч з трасою. Люди зупиняються, виходять з автівок і приходять зі сльозами помолитися біля пам’ятника”.
 Таким має бути і меморіал у Нетішині. Хоча триметрові скульптури неможливо вилити у квартирі, де зазвичай і працює пані Лелях. Стіни, кухонний стіл, двері – допоміжні “інструменти” для створення нових проектів.
“Якби мій стіл на кухні міг говорити, то стільки б розповів!” – жартома каже Світлана Мефодіївна.
За десять останніх років скульптор створила майже тридцять меморіальних дощок, пам’ятників, безліч портретів, крапкову графіку на кольоровому металі (власний стиль пані Лелях), вирізьблені з дерева картини, скульптури з коріння дерев. Пані Лелях перетворює на мистецтво все, що потрапляє їй до рук

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую