ye-logo.v1.2

Оберіг із Ватикану

Суспільство 1706
Фото: Олександр Таран

У селі Гриців Шепетівського району відновлюватимуть вивезену з панського маєтку статую Діви Марії

У мальовничому подільському краї із середини вісімнадцятого століття проживала сім’я Грохольських. Нащадки їхніх родичів й нині проживають у Польщі.
Шанований скульптор Оскар Сосновський був великим другом паничів. Саме цей майстер створив у Ватикані сім скульптур Божої Матері, які називають чудотворними. Одна з них стала подарунком для Грохольських.
Вся панська родина була дуже набожна. Людвіг Грохольський у 1850 році збудував поруч з маєтком, який був літньою резиденцією, кам’яну каплицю. Інтер’єр прикрашала скульптура з білого мармуру Непорочного Зачаття Найсвятішої Діви Марії, що стояла біля вівтаря. Споруда не збереглася, а статую, яку, за словами жителів Грицева, намагалися зруйнувати, рубали шашками. Ризикуючи власним життям, Грохольські вивезли скульптуру.
Певний час мармурова статуя Божої Матері перебувала в музеї в Варшаві. Зараз вона знаходиться у одному із варшавських монастирів.
Селяни вірять, що маєток Грохольських оберігає їхнє село, і статуя Божої Матері в такому “покровительстві” відіграла не останню роль. Хмельницька обласна громадська організація Фонд Сталого Розвитку “Стара Волинь” взяла на свої плечі організаційні турботи по відновленню скульптури.
“Вже маємо домовленість із заслуженим художником Сергієм Чумаковим. Саме він працюватиме над грицівською статуєю Божої Матері, - розповідає Наталія Гнатюк, президент фонду “Стара Волинь”, координатор Хмельницького обласного ресурсного центру громад. – Пан Чумаков – майстер у техніці контррельєфу, тому скульптура буде виконана саме в такому стилі. Найближчим часом буде готовий ескіз”.
“На зборах громади вирішили, що статуя стоятиме у центрі села, в парку, – пояснює Валентина Гуменна, волонтер грицівської громади та фонду “Стара Волинь”. – Щоб кожен міг прийти, посидіти біля неї на лавочці, помолитися”.
Отож цілий рік жителі Грицева працюватимуть над організаційними та фінансовими питаннями. Сподіваються долучити спонсорів та всіх небайдужих до історії краю. І наступного року під час традиційного грицівського балу у вересні прогнозують відкрити скульптуру.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую