ye-logo.v1.2

Моя прекрасна няня

Суспільство 2148
Фото: Саша

У період з 2008 року до весни 2009 попит на послуги професійної доглядальниці за дітьми у Хмельницькому постійно зростав, з початком кризи він

Сучасна ділова емансипована жінка, яка  стрімко розвиває кар’єру, не завжди може дозволити собі декретну відпустку. Хіба ж треба в такому випадку відмовитися від найбільшого жіночого щастя – материнства? Вихід є – найняти няню.
Є кілька способів підшукати потрібну людину. Можна дати оголошення і вибирати із тих претендентів, які вам зателефонують. Але як перевірити майбутню няню, щоб зі спокійним серцем залишати свою дитину з цією людиною? Для більшої впевненості у досвіді та професійності вашої няні, можна попросити допомоги у своїх добрих друзів та знайомих. Проте невідомо, скільки часу знадобиться для таких пошуків. Є ще один популярний спосіб – звернутися у спеціалізовану агенцію. У Хмельницькому їх є три: „Тюхе”, „Мері Попінс” та „Родолад”.
 „Перш, ніж запропонувати замовнику претендентку на посаду няні, ми дуже ретельно перевіряємо усіх, хто пропонує свої послуги, – розповідає Леся Козачок, керівник агентства „Тюхе”. – Кожна наша співробітниця надає всі документи, проходить повний медичний огляд. Батьки можуть навіть запропонувати майбутній няні додаткові аналізи, оплативши їх проходження”.
У різних батьків – різні вимоги та вподобання, але є деякі спільні критерії, за якими обирають найкращих нянь для своїх чад. Найперше – це вміння спілкуватися з дітьми та доброзичливість. Зазвичай, нянями стають жінки після 35 років, які вже виростили власних дітей, мають онуків, вміють готувати все, що стосується дитячого харчування – парова та дієтична, малосолона кухня. Також  важливий аспект вибору – однакові погляди на принципи виховання у батьків та няні.
„Насамперед, проводжу психологічний відбір – дивлюся, яка людина,” – каже Василина Рохова.
 „Кожен замовник висловлює свої побажання, і ми обираємо кандидаток з нашої бази даних. Потім влаштовуємо зустріч між батьками та нянею. Траплялися випадки, коли сім’я хотіла б найняти молодших нянь, тоді ми відбираємо резюме кандидаток окремо”, – пояснює Леся Козачок.
„Обирати няню – дуже важлива справа, в якій беруть участь усі: бабусі, дідусі, тітоньки та дядьки. Вся родина обирає собі родичку, – каже Яна Тамахіна, керівник агенції „Мері Попінс”. – І сама няня, і сім’я настільки зближуються, що потім підтримують стосунки роками. Коли няня має прийти в гості до діток, які вже виросли, вся родина чекає цього гостя з нетерпінням. Діти запрошують своїх нянь на власні весілля”.
Найчастіше нянь наймають для зовсім маленьких дітей: від народження до 3-4 років, коли малеча вже йтиме у дитячий садочок.
„У нашій практиці навіть бувало таке, що няню шукали ще до народження дитини, і потім вона була присутня при пологах,” – ділиться пані Козачок.
Няні обов’язково годують дітлахів, слідкують за гігієною. Також няні у ігровій формі привчають до дисципліни, виховують дітей – казками, прищеплюють такі поняття як дружба, любов, справедливість. Досить часто батьки хотіли б найняти віруючу няню, щоб вона, доглядаючи дитину, „передала” їй найголовніші людські цінності.
Для діток від 5-6 років вже беруть гувернантку. Вимоги до такої виховательки трохи інші. Відповідно і платня збільшується. Окрім годування, няня водить та зустрічає дитину з садочка або школи, перевіряє уроки. Якщо няня володіє цими знаннями, то, звісно, родина залюбки запропонує вже добре знайомій та улюбленій няні залишитися.
Як розповідають у агенціях, зазвичай, претендують на посаду няні жінки з вищою освітою. До новонароджених найчастіше запрошують жінку з медичною освітою. Але найпопулярніші няні – педагоги-філологи.
„У 2006 році середня ціна за годину послуг няні становила 8-10 гривень, нині ціна „маминого спокою” трохи зросла і коливається від 10 до 15 гривень за годину,” – розповіла пані Рохова.
У нянь, які працюють без посередництва агенцій, ціни мало відрізняються. Практично всі професійні няні, які пропонують свої послуги через газетні оголошення, погоджуються на 10 гривень за годину. Був й варіант, що ціна „коливалася” від 8 до 10 гривень в залежності від віку дитини – догляд за немовлятами коштує дорожче, ніж за дітками після року. У няні немовляти більша відповідальність, як пояснила няня Світлана.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую