ye-logo.v1.2

ДАІшники переслідували водія, підозрюваного у порушенні правил дорожнього руху

Суспільство 1183

Кореспондент «Є Поділля» чергував разом з працівниками ДАІ

Днями у Хмельницькому і ранішньою порою на вулиці Кам’янецькій мешканці та водії спостерігали незвичну картину. В районі цегляного заводу у напрямку Ружичної на шаленій швидкості мчав автомобіль «Міцубісі-Паджеро». У нього «на хвості» з увімкненою сиреною та проблисковими маячками «висіла» службова «дев’яносто дев’ятка».
Старший екіпажу Ігор Сивак вів автівку на межі можливого. Зрозумівши, що іномарку не наздогнати, старший лейтенант викликав підкріплення.
А розпочиналося все досить буденно. Того ранку кореспондент «Є Поділля» чергував разом з працівниками ДАІ. Близько 9.30 з боку міста рухався мотоцикл з коляскою. Побачивши черговий екіпаж, водій почав петляти дорогою, а згодом намагався заїхати у провулок та був зупинений інспектором ДАІ.
З’ясувалося, що у мотоцикліста є лише водійські права, і жодних документів на транспортний засіб.
– Та я кілька років тому втратив документи на мотоцикл, – виправдовується 59-річний затриманий водій. – Зараз збираю довідки, щоб документи відновити. Купив його ще в 1972 році. Зареєстрував. Я ж на тому мотоциклі майже не їздив. А зараз їду картоплю копати. Он там маю клаптик городу. Хлопці, пустіть, бо ж картоплю не викопаю. Пустіть.
Мотоцикл «ІЖ» мав би вигляд раритетного транспорту пересування, якби не був увесь притрушений пилом, котрий ніби магнітом притягувався до мастила, котре сочилося з двигуна. Ігор Сивак, попередивши, щоб чоловік зробив документи,  відпускає його.
– Та тут такого надивишся, – каже Ігор Сивак, витягуючи зі службового автомобіля «Візир». – Можуть облаяти, а можуть і з кулаками накинутися. Усяке буває, а особливо вночі. І зовсім по-іншому себе поводять, коли хтось поряд стоїть у цивільному.
«Візир» встановлюють на тринозі. Віднедавна його заборонили тримати в руках. За правилами, «Візир» має бути встановлений на спеціальній підставці.
Усього за кілька хвилин вимірювальний пристрій показує швидкість 85 кілометрів на годину. Інспектор зупиняє «дев’ятку». Водій перебігає дорогу.
– Вибачте, знаю, що перевищив, але дуже поспішаю, – каже водій зупиненої «Лади». – За останні кілька місяців порушував вже тричі. Швидкість перевищував. Але всюди потрібно встигнути.
Минає всього кілька хвилин. З боку Ружичної їде джип. «Візир» фіксує швидкість у 105 кілометрів на годину. Побачивши наряд, водій іномарки пригальмовує і, не доїхавши кількасот метрів до працівників ДАІ, різко крутить кермом ліворуч. Перетинає дві суцільні смуги руху і, набираючи швидкість, прямує у зворотному напрямку.
Двигун службової «дев’яносто дев’ятки» працює на межі, та джип все одно віддаляється. Аби не врізатися у автомобіль, котрий їде попереду – водій «Міцубісі-Паджеро» знову перетинає дві суцільні смуги та виїжджає на «зустрічку». Проїжджає на червоне світло світлофора. Розуміючи, що іномарку не наздогнати, Ігор Сивак викликає підкріплення.
Проїхавши «ТСЦ-Поділля»,  автомобілі на шаленій швидкості рухаються у напрямку кола. На щастя, там чергує ще один екіпаж ДАІ. Ігор Сивак знову викликає допомогу. Інший екіпаж чергує на автомобілі «Фольксваген-Пассат». Іномаркою їм вдається наздогнати джип та притиснути його до узбіччя.
Ігор Сивак виходить з машини. Заганяє патрон у патронник. Хто його знає, може, це викрадач. Водій відкриває віконце протягує інспекторові права і знову зачиняє. Виходить з автомобіля лише на вимогу працівника ДАІ. З журналістом спілкуватися відмовляється.
– Я нічого не буду говорити, – каже затриманий водій.
– Стан алкогольного сп’яніння може встановити лише медична експертиза, – каже Ігор Сивак. – Але, як на мене, від водія чути запах спиртного. Він відмовляється проходити експертизу. Має на це повне право. Але це все заноситься до адміністративного протоколу, котрий згодом направляється до суду.
Інспектор запитує у водія, чи викликати евакуатор, аби доставити автомобіль на штраф-майданчик. Водій відмовляється і каже, що самостійно доставить туди авто. Інспектор по рації з’ясовує, чи були у водія до цього порушення правил дорожнього руху.
– Менше ніж за рік у нього було три грубих порушення правил дорожнього руху, –каже Ігор Сивак. – Два перевищення швидкості і один неправильний обгін. Кілька місяців тому я затримав його у центрі міста. Він кинув в мене водійськими правами, облаяв і поїхав далі. Бачу, це вже входить у нього в звичку.
– Це я випадково розвернувся, – каже 35-річний водій. Чоловік твердить, що він приватний підприємець.
– А тікали ви також випадково? – запитую я.
Водій лише знизує плечима.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую