ye-logo.v1.2

Жерсть... на голову

Суспільство 1041

шмат жерсті, котрий впав з даху п’ятиповерхівки, ледь не відрізав жінці голову. Міліціонери і прокуратура з’ясовують, хто за це відповідат

Того вересневого дня 62-річна Тетяна Вєткіна, як завжди, поверталася з роботи. Біля під’їзду зустріла сусідку Клавдію Сікору. Та запросила її сісти на лавочку. Жінка поспішала, та все ж присіла перекинутися кількома словами.

Летюча смерть
«Я так не хотіла зупинятися, – розповідає Тетяна Миколаївна. – Ніби щось мені підказувало, що має статися біда. Але присіла. Я займаюся травами, і того дня мені передали китайський рис. Витягнула упаковку, коли  Клавдія сказала, що щось летить. Все. Далі нічого не пам’ятаю. Отямилася у лікарні».
Поривом вітру з даху п’ятиповерхівки здуло триметровий шмат жерсті, напередодні залишений робітниками. Триметровий шмат завтовшки 2 міліметри спланував з 20-метрової висоти і, мов гільйотина, вдарив жінку в обличчя.
«Таня сіла поряд зі мною, – пригадує єдиний свідок Клавдія Сікора. – Сумку поставила між нами. Лише дістала пачку рису, як зірвався сильний порив вітру. Я лише побачила, як щось до нас швидко наближається. Від удару Таня впала та втратила свідомість. На бороді була така рана, як відкритий рот. За кілька хвилин все обличчя залило кров’ю. Вона почала хрипіти. Спочатку я навіть не могла зрозуміти, що сталося. А потім дуже налякалася. Боялася, щоб вона не захлиснулася власною кров’ю».
Схопивши кусок старої доріжки, котра висіла неподалік, Клавдія Сікора скрутила її у форму валика та поклала його Тетяні Вєткіній під голову. Сама ж піднялася до квартири. Руки трусилися так, що вона не могла потрапити ключем у шпарину. Єдине, на що спромоглася, зчинити на сходах ґвалт.
Лише коли карета швидкої допомоги відвезла непритомну Тетяну Вєткіну, Клавдія помітила на руці дві невеликі кровоточиві подряпини. Це були єдині ушкодження, котрі отримала жінка.
«Я була вдома, – каже донька Тетяни Вєткіної Марія. – Взагалі мати завжди приходить своєчасно, а того вечора чомусь затрималася. Про трагедію мені повідомив сусідський хлопчик. Я в чому була, так і вибігла надвір. Маму якраз забирала «швидка». Повернулася додому, зібрала необхідні речі, усі гроші, що були в хаті, і в лікарню. Маму ще дві години возили по томографах, думали, що в неї перелом черепа. Того ж вечора її прооперували. Найстрашніше було тоді, коли мама приходила до тями і запитувала, що з нею сталося. Ми розповідали. Вона знову втрачала свідомість, а коли відкривала очі - запитувала, чому вона у лікарні. Так повторювалося декілька разів. Ми думали, що в матері щось негаразд з психікою. На щастя, все минулося».
Операція тривала понад 40 хвилин. Лікарі не приховують, що жінка народилася у сорочці. Шмат жерсті зупинився в сантиметрі від сонної артерії.
«Пацієнтка поступила на приймальний покій Хмельницької обласної лікарні, – розповідає лікар-ординатор щелепно-лицьової хірургії Андрій Овчарук. – З травматичним переломом нижньої щелепи, забійно-рваною раною підборіддя та підщелепної ділянки справа. Жінка була у важкому стані. Шмат бляхи зупинився за один-півтора сантиметри від сонної артерії. Якби вона була пошкоджена, жінка б стекла кров’ю за кілька хвилин.

«Є суд, нехай і вирішує...»
Міліціонери швидко з’ясували, за яких обставин триметровий шмат жерсті опинився на даху. Власники однієї з квартир на п’ятому поверсі ремонтували балкон, перекриваючи його жерстяними шматками. Один шмат робітники залишили на даху.
«Пригода трапилася в суботу, а ми про це дізналися аж в понеділок, – каже власниця квартири на п’ятому поверсі Тетяна Ковалевська. – В суботу вранці робітники забрали інструмент і пішли. Про те, що там залишилися якісь будматеріали, нам ніхто не казав. Коли вони під двері нам знесли старий балкон, ми його викинули на смітник. Нещодавно до мене приходив той робітник. Казав, що він дає за нанесені травми три тисячі гривень, а щоб ми давали 9 тисяч. Я запропонувала по половині. Тобто по 6 тисяч гривень. Він не погодився. Ну, і я не погодилася. За собою я вини не відчуваю. Як суд вирішить, так і буде».
Натомість у робітника, котрий ремонтував балкон, дещо інша версія того, що сталося.
«В під’їзд ми винесли старий балкон, – розповідає Микола Бєляков. – На даху залишили шмат жерсті, залишки від нового балкона. Ми з напарником спустилися, господар з дружиною якраз виносили сміття. Ми їм обом сказали, щоб вони прибрали на даху. Ми ж не сміттярі. Шмат жерсті я поклав біля бортика. Відверто кажучи, у тому шматі десь півтора квадрати. Він коштує до 100 гривень. Я міг би його забрати собі, і використати. Але ж це не моє, і воно коштує грошей. Звісно, я попередив господарів. Я прийшов до доньки потерпілої. Подивився, що живуть вони небагато. І хоч я своєї провини не відчуваю, думаю, заради принципу, дам 3 тисячі гривень. Прийшов на п’ятий поверх, а хазяї ні, давай по половині. Тоді я взагалі не буду платити. Є суд, нехай і вирішує».
Наразі міліціонери відмовили у порушенні кримінальної справи. Правоохоронці кажуть, що поки жінка перебуває на лікуванні, вони не можуть встановити ступінь важкості отриманих травм. Якби слідство довело порушення робітниками техніки безпеки, їх все одно не можна притягти за це до відповідальності. По-перше, між господарями квартири і робітниками угода не укладалася, а по-друге, робітники не є приватними підприємцями і не працюють у жодній фірмі. Нині справу передано до прокуратури. А поки що Тетяна Вєткіна перебуває у лікарні.

Мораль

«Почуваю себе погано, – скаржиться Тетяна Вєткіна. На столику поряд з ліжком стоїть 2-літровий ананасовий сік і торбина з ліками. – Голова болить, і зуби ниють. Всі кошти пішли на ліки. Приходила жінка з п’ятого поверху. Питає: «Це вам ледь голову не відрізало? Я нічого платити не буду».
Свого часу жінка отримала дві вищі технічні освіти, має 14 запатентованих винаходів. Ще одну вищу освіту, як каже сама Тетяна Миколаївна, вона здобула для себе. А точніше, закінчила Московський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Садівництво». Для дачі. До речі, дві вищі технічні освіти Тетяна Вєткіна також отримала у Москві. Крім того, Тетяна Миколаївна майстер спорту зі стрибків з парашутом. На її рахунку 787 стрибків.
«Вчора сусіди зібрали і принесли мені гроші, – каже донька Тетяни Марія. – Я аж розплакалася. Допомагають люди, котрі зовсім до цього не причетні. А ті хто винен…»

Якщо хтось хоче допомогти (родина потерпілої не забезпечена матеріально):
реквізити для поповнення карткового рахунку в грн.
Реквізити банку отримувача:
МФО 315018
ОКПО 09315018
Транзитний рахунок: 29245880220002.
Назва банку: Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку «Укрсоцбанк».
В призначення платежу вказати:
Для поповнення СКР №26252881000336
Рижикова Марія Сергіївна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую