ye-logo.v1.2

Давня церква у Красносілці

Суспільство 967

Храм у селі Красносілці схожий на потужну вежу.

Думаємо, багато хто з хмельничан, які проїздили через Красносілку на Старокостянтинівщині, помітили у центрі села споруду місцевої церкви, яка передусім виокремлюється величною, схожою на потужну вежу, дзвіницею. Храм цікавий як своєю архітектурою, так й понад двохсотлітньою історією.
Кам’яний храм у Красносілці був споруджений у 1791 році на кошти поміщика Адама Перетятковича та освячений на честь Іоана Богослова. У 1842 році на кошти парафіян поблизу церкви була вимурувана дзвіниця. У 1890 році всі церковні споруди капітально відремонтували. У радянські роки церкву двічі зачиняли – у 1930-х та у 1950-х. Проте, від 1988 року у старовинному храмі було знову відновлено богослужіння.
Храму Красносілки завжди таланило на священиків. Так, одним із перших священиків у кам’яному храмі був Андрій Сеницький – він правив тут службу Божу з 1796 до 1817 року. Цікаво, що зять Андрія Сеницького, Іоан Волконський, був знаним на Волині священнослужителем – з 1817 до 1848 років він активно розбудовував Волинську духовну семінарію, де мешкав, здебільшого, у маленькій келії, у якій нерідко усамітнювався на декілька днів для молитви. Згодом Іоан керував Старо-
костянтинівським духовним правлінням, помер у Базалії в 1853 році при синові своєму, теж священику – Йосипу Волконському.
Ще один священик села Красносілки – Андроник Берестовський, був вихованцем Київської духовної семінарії, походив з протодияконів Волинського Кафедрального собору, мав чудовий голос (бас), був надзвичайно люб’язним і добрим до парафіян. Похований на горі Щекавиці у Києві.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую