ye-logo.v1.2

Останній Герой…

Суспільство 1213

На 88-му році пішов з життя Герой Радянського Союзу Олександр Хабаров

Олександра Григоровича поховали на міському кладовищі в селі Шаровечка. Поховали за всіма військовими традиціями. В останню путь його провели рідні, товариші, чиновники… 19 березня чимало людей, які прийшли до будинку, в якому мешкав генерал-майор Хабаров, зазначали, що з кожним днем учасників Великої Вітчизняної війни стає все менше. А Героїв Радянського Союзу в Хмельницькому більше немає. Та й в області таких залишилося лише двоє – в Олешині Хмельницького району та Старокостянтинові.
Олександр Хабаров був тією людиною,  про яку можна написати не одну книгу. У 21 рік він, після форсування Дніпра, отримав найвищу нагороду, яка існувала тоді – Героя Радянського Союзу. Гвардії сержант, який керував відділенням із 82 солдатів, був важко поранений разом із ще двома товаришами. Решта ж загинули. Та з фронту повернувся лише Хабаров. Інші двоє військових, які разом із Олександром Григоровичем форсували Дніпро у 1943 році, загинули. Маючи декілька поранень, Хабаров після Великої Вітчизняної війни не залишив армію, а ще послужив у Вірменії, Німеччині, Старокостянтинові. А в 1973 році оселився в Хмельницькому, де і пішов із життя 17 березня 2010 року.
Ще за життя на будинку в мікрорайоні Дубове, в якому мешкав Герой, була встановлена пам’ятна дошка, що тут живе Олександр Хабаров. Тепер її мають переробити та написати: «У цьому будинку жив Герой Радянського Союзу Олександр Григорович Хабаров».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую