ye-logo.v1.2

Багатоповерхівки відключили від газу

Суспільство 1371
Фото: Управління ДПтС України у Хмельницькій області

У Красилові зіткнулися з тим, що може повторитися у будь-який час в іншому районному чи навіть обласному центрі

Мешканці сорока восьми квартир двох багатоповерхових будинків стали заручниками досить парадоксальної ситуації. Їм припинили газопостачання. Не за борги у користуванні блакитним паливом, а за приписом територіального управління «Держгір- промнагляду» по Хмельницькій області. Причина – не перевірені і не прочищені димовентиляційні канали та не пофарбовані труби зовнішньої газової мережі, що прокладені на стінах будинків.
На перший погляд, здавалося б, нічого тут парадоксального немає. Адже відключення споживачів від газопостачання через порушення стану безпеки - явище не рідкісне. За повідомленням прес-служби територіального управління «Держгірпромнагляду», з 12 травня цього року на теренах нашого краю введений особливий режим організації державного нагляду за суб’єктами господарювання, які виконують роботи з проектування, будівництва, ремонту, технічного обслу- говування димових і вентиляційних каналів житлових та громадських будинків, пов’язані з використанням газу.
Але у Красилові зіткнулися з тим, що може повторитися в будь-який час в іншому районному чи навіть обласному центрі. Після вручення припису працівники місцевої житлово-експлу- атаційної контори, на балансі якої знаходяться будинки по вулицях Грушевського та Цент- ральній, відразу ж прочистили і перевірили димовентиляційні канали. А фарбувати місцями покриті нальотом іржі труби газової мережі, до яких роками не торкалася рука дбайливого господаря, відмовилися, бо це… не передбачено жодними галузевими нормативними документами. На проведення такого виду робіт не виділяються кошти ні на матеріали, ні на оплату праці. До того ж, як вважає начальник ЖЕКу Ольга Тимченко, для виконання цього виду робіт повинні бути спеціально підготовлені люди. А в Красилівській філії акціонерного товариства «Хмельницькгаз» переконані, що фарбувати труби внутрібудинкових газових мереж повинен саме власник житлового будинку, тобто ЖЕК.
– З цього приводу я зверталася за роз’ясненням у Міністерство житлово-комунального господарства, галузеве міністерство газо- виків. Проте чіткої відповіді так і не отримала, – констатує Ольга Тимченко.
– Можливо, нині це питання не стояло б так гостро, якби цю проблему вивчили раніше. Її роками ніхто не відслідковував, все йшло, як мовиться, самопливом, - доповнює заступник Красилівського міського голови Іван Мусіюк.
А в результаті - постраждали люди. Ось тільки своє обурення вони висловлювали не міністерським чиновникам, які приймали недолугі постанови та інструкції, а на адресу міської ради і ЖЕКу.
– Старшу дитину відправила до батьків, а сама залишилася з двомісячним немовлям. Їсти немає на чому готувати. Добре, що дитину годую грудьми. Вже другий день перебиваюся на чаєві, не знаю, на скільки ще при такому харчуванні вистачить у мене молока, - говорить Тетяна Микитюк.
У будинку по вулиці Центральній газу не було один день, а по вулиці Грушевського - більше, ніж півтори доби. Відновили його постачання лише після того, як були виконані всі претензії інспекції «Держгіртехнагляду». В одному будинку люди самі фарбували труби, а в іншому – пра- цівники ЖЕКу. Якби це зробили відразу після вручення припису, то ніякого відключення газу, а відтак обурення мешканців багатоповерхівок не було б.
Не знайшла крайніх у цій ситуації і прокуратура Красилівського району. Невизначеність законодавства, вважають у правоохорон- ному відомстві, призвела до того, що заручниками стали безневинні люди.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую