ye-logo.v1.2

Захисти себе сам

Суспільство 9633
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Що потрібно для того, аби, крокуючи міськими вулицями, не здригатися від кожного шелесту та не лякатися власної тіні, дізнавалися кореспонденти „Проскурівського телеграфу”

Газовий балончик
Це найпростіший засіб самозахисту. Ви можете придбати його, якщо досягли 18-річного віку. Балончиками у нашому місті на кожному кроці не торгують, проте ми знайшли в Хмельницькому три магазини, де їх продають: „Байкал”, який на вулиці Грушевського, „Шмайзер-Україна” і „Рекрут” – на вулиці Вайсера. Покупка балончика обійдеться у суму від 24 до 60 гривень. Різниця в ціні, в першу чергу, пояснюється виробником і наповненням, розповів нам продавець „Рекрута”. Саме у цьому магазині ми відшукали найширший асортимент газових балончиків: „Терен-1”, „Терен-4”, „Кобра”, „Шип”, „Перець”. До речі, саме газові балончики, які містять червоний перець ефективніше діють на людей у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а також на собак. А ось у „Шмайзері” нам запропонували завітати до них наприкінці тижня, мовляв, тоді у них завезуть новий товар і вибрати буде з чого. А поки що на вітрині „красувався” один-єдиний балончик, німецького виробництва, за 60 гривень.
„За способом розпилення балончики поділяються на хмарні та струменеві, – розповідає продавець магазину „Байкал” Андрій. – Хмарні – краще „накривають” групу з кількох чоловік, а струменеві – точніше потрапляють у „ціль”. Радіус дії балончика становить 2,5-3 метра. Випускати газ слід безпосередньо в обличчя нападнику короткими порціями. При такій поведінці найменші шанси самому потрапити в зону дії газу. Також не раджу користуватися балончиком в ліфті та інших тісних приміщеннях, де ви можете опинитися у межі дії газу”.
Якщо ви плануєте носити балончик щодня, варто купити компактний. До речі, жінки в разі нападу можуть використовувати будь-який аерозольний засіб (лак для волосся, дезодорант тощо), речовини, які містяться в ньому, подразнюють слизову оболонку ока.
Газовий пістолет
Більшість моделей газової зброї зовні схожі на аналоги бойової, але деякі з них зроблені зі сплаву (силлюміну), який не такий міцний і унеможливлює переробку для використання бойових набоїв. Також цей сплав не піддається корозії, що позбавляє від регулярного змазування зброї, але дуже крихкий – така зброя може розсипатися, впавши на підлогу. До головних переваг газового пістолета варто віднести незрівнянний психологічний вплив на супротивника та шумовий ефект, що звуком пострілу дасть можливість привернути увагу перехожих. Відстань дії – 3–5 метрів, радіус дії – 1,5–2 метра. Ціна нового газового пістолета у вищезгаданих магазинах коливається від 1000 до 2500 гривень.
„Для придбання газової зброї, – розповідає старший інспектор сектору дозвільної системи УМВС України у Хмельницькій області Валерій Савіцький, – слід звернутися до органів МВС за місцем проживання із відповідними документами. А саме: письмовим клопотанням щодо видачі дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ, копією паспорта, медичним висновком лікувального закладу про відсутність протипоказань, квитанцією про сплату послуг, довідку про наявність чи відсутність судимості та довідку про вивчення правил поводження застосування зброї та поводження з нею. Ми перевіряємо їх протягом місяця, і якщо все гаразд, людина отримає дозвіл, який дає їй право придбати газову зброю. Кожного року дільничним інспектором перевіряються умови зберігання зброї. Кожні три роки документи потрібно поновлювати”.
Окремо доведеться зібрати документи для одержання дозволу на зберігання і носіння зброї: письмове клопотання щодо видачі дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ, три фотокартки розміром 3х4, дублікат дозволу на придбання зброї з відміткою магазину щодо її придбання, квитанцію про оплату послуг за реєстрацію зброї та копію договору страхування.
Влучний прийом
А ще можна записатися у якусь спортивну секцію, і тоді не доведеться нічого купувати, хіба що оплачувати вартість навчання. Проте, запевняють тренери, це будуть, однозначно, недаремно витрачені кошти. Адже, приміром, термін придатності газового балончика, становить два роки, а навики самооборони, здобуті у спортивному клубі, залишаться з вами на все життя.
„Дзюдо – це не просто спортивний рух, – розповідає президент федерації дзюдо Хмельницької області, тренер спортивного клубу „Фенікс” Володимир Повх, – це цілий комплекс правил життя людини в суспільстві. І це єдиний вид спорту, який не культивує агресії, а навпаки пропагує повагу до іншої людини. У світі вся поліція займається дзюдо! Наші учні це діти 5-18 років, які з користю проводять час, навчаються захищати себе та захищати слабших”.
З паном Володимиром солідарна і Тетяна Коцюрба, майстер спорту України з рукопашного бою, володарка Чорного пояса 3-й дан з військово-спортивних багатоборств (до речі, єдина жінка в Україні, яка має такий рівень) і Чорного пояса 3-й дан із кемподжицу, тренер-інструктор спортивної підготовчо-міліцейської школи „Самсон-Право”. Дівчина стверджує, що навчання бойовим мистецтвам окрім зміцнення тіла, характеру і сили волі, в першу чергу, має на меті підготовку до конфліктних ситуацій на вулиці. До речі, в майбутньому вона планує відкрити дорослу секцію, де навчатиме жінок самообороні. „Раніше на базі нашої школи вже функціонувала така група, – розповідає Тетяна, – тому ми вирішили відновити традицію. Зараз готуємо програму. Три місяці поспіль тричі на тиждень жінки різного віку, після роботи, у зручний для них час, матимуть можливість освоїти основні прийоми самозахисту.”.


Маленькі хитрощі
Якщо у кишені не виявилося газового балончика, а в темному провулку лиходій вже дихає вам в потилицю, можна скористатися будь-яким підручним засобом. Це може бути лак для волосся або дезодорант, металева пилочка для нігтів, ключ від під’їзду, кулькова ручка або щось інше, неодмінно гостре.
„Моя учениця, – каже Тетяна Коцюба, – коли пізно ввечері, восени, поверталася додому змогла відбитися від нападника парасолькою!”.
„Найнадійніша зброя – прудкі ноги, – кажуть оптимісти, – а ще гострий розум”. Адже, нападника можна не лише знешкодити, але й обдурити. До прикладу, якщо ви відчуваєте, що за вами крокує хтось підозрілий, можна зімітувати розмову по мобільному телефону. Мовляв, от-от троє дужих молодиків вийде вам на зустріч, і далі ви підете гуртом. Або привернути увагу перехожих. А ще краще взагалі уникати темних провулків та малолюдних місць. Береженого і Бог береже.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую