ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

До прикордонної академії з’їхалися майже 300 артилеристів

Суспільство 6963
Дехто з випускників одягнув спеціальні футболки
Дехто з випускників одягнув спеціальні футболки. Фото: автора

Вони відзначають річниці випуску з колишнього військового училища.

 На території Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького сьогодні, 23 липня, зібралися майже 300 випускників навчального закладу. Ще 30, 35 та 40 років тому військовослужбовці закінчили тут не прикордонну академію, а Хмельницьке вище артилерійське командне училище імені Миколи Яковлева (ХВАКУ). Тепер з’їхались згадати роки навчання, звитягу артилеристів та розповісти про досягнення. Серед колишніх випускників – високопосадовці, народні депутати, працівники академії, військовослужбовці, які пройшли службу в Афганістані та у зоні АТО на Сході нашої країни.

Як зазначив ректор прикордонного вишу генерал-майор Олег Шинкарук, хоч ці випускники не закінчували Національну академію, однак вона вважає їх своїми, пишається ними і завжди готова відкрити свої двері.

«Ми як спадкоємці училища, вдячні за те, що успадкували потужну матеріальну базу, науково-педагогічний склад. Багато хто з артилеристів став прикордонником і тепер охороняє державні рубежі», - зазначає Олег Шинкарук.

Ректор привітав випускників училища

«Мені випала нагода бути керівником училища з 1992 по 1993 рік, а потім передав заклад Державним прикордонним військам. Практично весь колектив – 98 відсотків залишилися працювати в новоствореному Інституті Прикордонних військ України. Більше 300 людей сьогодні відмічає річницю, ми щороку святкуємо, є взаємодія з керівництвом прикордонної академії», - каже 5-й начальник ХВАКУ генерал-майор у відставці Микола Столяр.

Микола Столяр передавав училище Прикордонним військам

На зустрічі випускники училища згадали курсантські роки, викладачів та суворий вишкіл, який прославляв заклад. Серед тих, хто закінчив артилерійське училище і прийшов на зустріч, - керівник обласного управління СБУ Сергій Харченко та народні депутати Олександр Ксенжук і Віктор Чумак, заступник голови обласної ради Валерій Лесков.

Двоє нардепів теж завітали на зустріч

«Це був один із найкращих військових закладів в Україні, шкода, що сьогодні таких більше не залишилося. Добре, що тут тепер прикордонна академія, і ми, хто закінчив училище 30, 35 років тому, маємо, куди прийти. Наші артилеристи і сьогодні виконують бойові завдання на Сході, бо артилерія – це той вид Збройних сил, який допомагає піхоті вирішувати питання без крові. Ті навики, які були закладені ще в ті роки, реалізовуються сьогодні на практиці», - говорить випускник училища 1983 року, учасник АТО, заступник голови обласної ради Валерій Лесков.

Подарунки вручав Валерій Лесков

Учасник бойових дій в зоні АТО, командир окремого артилерійського дивізіону підполковник Юрій Олов’яніков передав музею навчального закладу погони Миколи Яковлева, які той вручив йому як найкращому випускникові училища 1981 року.

Тепер в музеї академії будуть погони Миколи Яковлева

Після закінчення урочистостей присутні поклали квіти до пам’ятника на Алеї Слави загиблих артилеристів, яку відкрили на території закладу в 2014 році.

Не обійшлося без фото на згадку

На Алеї Слави поклали квіти

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую