ye-logo.v1.2

Піст – духовне зростання чи випробування?

Суспільство 1946

Ми запитали у відомих хмельничан про їхнє ставлення до посту.

На релігійних сайтах пишуть, що Різдвяний піст або Пилипівський, як його називають у народі, бо починається він 28 листопада, у день святого Пилипа, – це спосіб вірян гідно підготуватися до світлого свята Різдва Христового, спосіб самоочищення та духовного росту. Піст триває 40 днів і закінчується 6 січня. У цей час можна їсти лише рослинні продукти, ніякого м'яса, яєць, молочного, а рибу лише в неділю.

Віктор Коліщак, політик
«Я притримуюся посту вже кілька років. Це стало свідомим рішенням. Але не суворого, а лояльного».

Андрій Романіді, співак
«Я не дотримуюся посту, але з великою повагою ставлюся до цього. Організм потрібно очищати. Та й духовно потрібно очищуватися. Але у самого поки не виходить постити».

Світлана Кабачинська, журналістка
«До посту ставлюся позитивно зі всіх сторін. З точки зору духовності людина повинна мати певний період для переосмислення свого життя. А фізичне і духовне пов'язане між собою. Наш організм, як і душа, потребують очищення. Я практично з дитинства знаю про усе це, адже моя бабуся була дуже релігійною людиною, навіть за радянських часів. Все життя живу за такими принципами. А згодом і чоловік приєднався до мене. Нині ми постимо разом».

Ігор Мединський, лікарстоматолог
«Я не пощу. Але, взагалі, хочу сказати, що значна частина хмельничан плутають піст і дієту. Бо піст – це не просто обмеження у їжі, це стан душі, ми з цього стану не виходимо ніколи. У такому стані віри вся наша родина завжди. Окрім дітей, які поки що не здатні розуміти це, бо ще маленькі».

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую