ye-logo.v1.2

На Хмельниччині незаконно вирубали та вивезли за кордон деревини на 48 мільйонів гривень

Суспільство 1356

За фактами розпочали 8 кримінальних проваджень.

На Хмельниччині незаконно зрубаний ліс експортують завдяки розробленій схемі використання підроблених товарно-транспортних накладних. Таким чином, деревину легалізують і вивозять за кордон. Про це повідомив прокурор Хмельницької області Олег Синишин під час брифінгу.

“За офіційними даними, упродовж 2016 року тільки через хмельницьку митницю експортовано лісу та лісоматеріалів на суму 369 мільйонів гривень. Ми викрили цікаву схему вивозу лісу закордон, шляхом підробки товарно-транспорних накладних. За виявленими фактами розпочали 8 кримінальних проваджень. Загалом за такими схемами уже вивезли 29 тисяч кубічних метрів незаконно зрубаної деревини на суму майже 48 мільйонів гривень. Зараз ці факти розслідуються в межах кримінальних проваджень правоохоронними органами”, - зазначає Олег Синишин.

Прокурор каже, що однією з головних причин порубки лісу є бажання різних ділків швидкої наживи. Людина, яка зрубала дерево, має мати ринок збуту і засоби його транспортування.

“Коли в лісі упродовж кількох днів працює техніка, у прокурорів виникає питання до працівників лісових підприємств: якщо вони не сприяють вчиненню злочину, то чому йому не перешкоджають? За фактами незаконних дій посадовців лісових господарств також зареєстровано і внесено у кримінальні провадження”, - додає прокурор області.

Схема, за якою незаконно вивозять ліс

Так, нещодавно прокуратура викрила злочинну діяльність службових осіб лісового господарства одного із районів, які за попередньою змовою із підприємцем заволоділи лісоматеріалами.

Деревину везли у Тернопіль

“Це було 7 листопада. В одному із сіл Хмельницького району правоохоронці зупинили вантажний автомобіль з причепом. Оглянувши кузов та причіп вантажівки виявили 25 кубічних метрів дерева, породи береза. Згідно із накладною, деревину продав один із підприємців району до Тернополя”, - зазначає Олег Синишин.

Будь-яких документів, які засвідчують походження деревини, не виявили. Зараз тривають слідчі дії.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую