ye-logo.v1.2

У Хмельницькому придумали, як вирішити проблему сміттєзвалищ

Суспільство 2638
У Хмельницькому найближчими роками не буде смітєпереробного заводу
У Хмельницькому найближчими роками не буде смітєпереробного заводу. Фото: portal.lviv.ua/

Найближчим часом сміттєпереробного заводу в обласному центрі не буде.

В обласному центрі існує велика проблема на сміттєзвалищах — це накопичення газу. Для того, щоб уникнути виникнення пожеж на них, необхідна дегазація. У прямому ефірі сайту “Є”, міський голова Олександр Симчишин зазначив, що наразі ідуть перемовини із німецькою компанією, яка готова бурити скважини і забирати газ.

“Наступного тижня ми зустрічаємося із німцями у вузькому колі аби поставити крапку у наших перемовинах. Вони вирили у нас експериментальні скважини, побачили що є у нас газ. Вони готові його забирати, переробляти у електроенергію, платити за дегазацію нашому комунальному підприємству. Працює це підприємство у Вінниці, там вони сплачують 200 тисяч гривень щомісяця. В Хмельницькому ця сума буде інша”, - каже Олександр Симчишин.

Додає, що наступним кроком, буде налагодження роботи сучасної сміттєсортувальної лінії. Такі вже працюють в Україні, їх вартість 300-400 тисяч євро.

“Ця лінія дає можливість відсортовувати 15% сміття — пляшка, папір, скло та інші. Його брикетують і продають. Будівництво 100% сміттєпереробного заводу, який переробляв 100% сміття - це точно не перспектива 1-2 років. В нас і законодавство не зовсім готове для того, нема тарифу на утилізацію”, - розповідає Олександр Сергійович.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую