ye-logo.v1.2

Секрет політичного довголіття Миколи Мельничука

Суспільство 4536
“Маю стабільні погляди та переконання, яким ніколи  не зраджую” – каже Микола Степанович.
“Маю стабільні погляди та переконання, яким ніколи не зраджую” – каже Микола Степанович.. Фото: автора

Мер Старокостянтинова Микола Мельничук – єдиний в області міський голова, який обирається третю каденцію поспіль.

Без перебільшення скажемо, що він утвердився як незаперечний лідер громади. Секретами свого успіху Микола Степанович охоче поділився в ексклюзивному інтерв’ю для газети «Є Поділля».
– У чому секрет вашого політичного довголіття? Як вдається вжитися з губернаторами – такими різними з політичної точки зору і за людськими якостями?
– У політику прийшов давно, ще за багато років до проголошення незалежності України. Маю стабільні погляди та переконання, яким ніколи не зраджую. А це, мабуть, найголовніше. Хоча у своїй роботі керуюся не стільки політичними гаслами, як конкретними справами, спрямованими на благоустрій міста та розвиток територіальної громади, покращення добробуту і благополуччя людей.
Не хочу хвалитися, але за минулі дві каденції вдалося вирішити чимало проблем Старокостянтинова. Місто будується, розвивається. Сотні його мешканців отримали роботу завдяки розгортанню малого та середнього бізнесу.
Основою розвитку Старокостянтинова стала економіка. Останніми роками випуск товарної продукції на промислових підприємствах зріс у багато десятків разів і нині сягає близько мільярда гривень. Це дало можливість значно поповнити міську казну, а відтак багато коштів спрямувати на благоустрій, вирішення найболючіших проблем. Хоча далеко не всі з них вдалося владнати. Про це свідчать щоденні звернення мешканців до міської влади.
От і поміркуйте. Новій людині на посаді мера доведеться рік-півтора вникати в так звані «тонкощі роботи». Та й взагалі, якось нечесно перекладати цей тягар на чиїсь плечі.
– На виборах Ви набрали майже вдвічі більше голосів від основного свого конкурента. Чи сподівалися на таку підтримку виборців?
– Звичайно, сподівався. Переконаний, за мене проголосували б ще більше людей, якби не були задіяні брудні технології, що так активно використовувалися деякими моїми опонентами.
Той факт, що за мою кандидатуру віддали голоси більше половини мешканців міста, які взяли участь у голосуванні, розцінюю як високий кредит довіри, висловлений громадою.
– Наскільки вдалося виконати минулі передвиборні програми і що нового обіцяєте в нинішній каденції жителям Старокостянтинова?
– У цілому моя попередня програма майже вся виконана, за виключенням декількох пунктів, які не вдалося втілити в життя з певних об’єктивних, незалежних від міської влади причин. Хоча багато чого зроблено з того, що навіть й не планувалося.
У нинішньому скликанні мої зусилля як міського голови і депутатського корпусу в цілому будуть спрямовані на подальшу реконструкцію  стадіону, відродження замку князів Острозьких, Сторожової вежі, Домініканського монастиря, реконструкцію загальноосвітньої школи №8, будівництво очисних споруд вокзалу №2, укріплення берегів та очищення русел річок Случ та Ікопоть задля пониження рівня ґрунтових вод. Необхідно також повністю поновити загальні міські очисні споруди.
Маємо наміри будувати нові підприємства, що дасть можливість створити нові роботі місця. Споруджуватиметься житло для військовослужбовців та соціально незахищених верств населення.
– Пригадую, під час минулої каденції Ви не раз нарікали, що міському голові не вдається мобілізувати роботу депутатського корпусу. Під час проведення сесій багато депутатів захищали свої політичні інтереси та амбіції, а на проблеми міста не звертали уваги. Чи не повториться подібна ситуація з нинішнім складом міської ради?
– Вважаю, що депутати попереднього скликання були не стільки заполітизовані чи  заангажовані, як захищали меркантильні інтереси окремих своїх колег, котрі заздалегідь  готувалися до виборів, і їм було на руку погіршення ситуації в місті. Під політичним приводом вони зривали сесії, не давали приймати ті чи інші рішення, які б йшли на користь громаді і на розбудову міста. Тому деякі нагальні проблеми ще й досі не вирішені. Сподіваюся, що з нинішніми народними обранцями ми їх втілимо у життя.
Хоча й в нинішньому депутатському корпусі не все гаразд. На другій сесії нового скликання, коли обирали секретаря міської ради та заступників міського голови, створювали депутатські комісії, фракція Партії регіонів настроювала депутатів, аби зірвати сесійне засідання. Їм не подобалися кандидатури, висунуті міським головою. Замість того, щоб вступити в дискусію, вони вирішили влаштувати бойкот. Але переважна більшість депутатів-мажоритарників і висуванців від політичних партій підтримали мою позицію. Регіонали, переконавшись у тому, що не завадять прийняттю рішень, залишили  сесійну залу.
Зараз  ведемо переговори з керівниками «бойкотуючої» фракції. Вони зрозуміли свою  помилку і,  сподіваюся, що більше не буде подібних інцидентів як на пленарних засіданнях, так і на засіданнях комісій. Усі працюватимуть на користь територіальної громади.
– Дивною здається мені позиція регіоналів. Адже, як повідомлялося в одному з опозиційних видань, під час виборів окремі представники саме цієї політичної сили, як кажуть, кинули своїх і закликали підтримати саме Вашу кандидатуру на посаду міського голови.
– На вибори я йшов від ВО «Батьківщина» і не можу стверджувати, чи підтримували мене регіонали, чи ні. Якщо з них хто й голосував за мене, то, мабуть, робив це не з політичних міркувань, а підтримував мою кандидатуру як лідера територіальної громади.
– Ваше ставлення до дій опозиції, яка останнім часом активізувала свою діяльність, особливо  перед виборами?
– Завжди готовий підтримати конструктивні пропозиції, від кого вони б не йшли. І зовсім не сприймаю політичні акції, що проводяться задля піару.
– Ваше найбільше досягнення для Старокостянтинова за два попередні терміни перебування при владі.
– Безперечно, це збереження на території міста військових підрозділів, що дає можливість значно поповнювати нашу казну, вести житлове будівництво. Адже коли проходив перший етап реформування Збройних Сил України, стояло питання про те, щоб в Старокостянтинові скоротити або взагалі ліквідувати військові частини.
Великим досягненням стало також спорудження  загальноосвітньої школи №3 та інших об’єктів. Вдалося практично завершити всі довгобуди, прокласти шляхопровід. Старокостянтинівці пам’ятають, яке було бездоріжжя у місті і якими дорогами користуємося сьогодні. Але, вважаю, що ця проблема ще не повністю вирішена. Попереду великий обсяг робіт по будівництву і реконструкції доріг. Необхідно проводити благоустрій тротуарів, житлових  мікрорайонів і прибудинкових територій. І далі будемо продовжувати в нинішній каденції розвивати економіку та інфраструктуру міста, щоб людям в Старокостянтинові жилося добре, затишно,  зручно, спокійно і радісно.
 – Чи є сторони міського життя, про які Ви не знаєте?
– Хоча й місто наше порівняно невелике, але за два терміни перебування на посаді мера не все вдалося осягнути. Непевне, є такі сторони, про які й досі не знаю.
Старокостянтинівці – терплячі люди. Тому не завжди йдуть до міської влади зі своїми бідами і болями, а якось перебиваються самотужки. Звичайно, міська влада не сидить, склавши руки. Через відділи та управління виконавчого комітету, безпосередні зустрічі з людьми ми стараємося виявити ці проблеми і знайти оптимальні шляхи їх вирішення.
– Ваші основні життєві принципи.
  – Чесність порядність, відвертість. Завжди ціную людей.
– З чим не можете миритися в людях?
– Із зрадою. Таких людей я не поважаю, для мене вони просто перестають існувати. Зрада є найбільшою проблемою українського суспільства.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую