ye-logo.v1.2

Ми порахували: скільки коштує школяр, від першачка до старшокласника

Суспільство 13725
Шкільне приладдя не є розкішшю, проте потребують великих витрат.
Шкільне приладдя не є розкішшю, проте потребують великих витрат.. Фото: автора

Напередодні школи ціни на канцтовари неабияк спустошать гаманець батьків.

Від різновидів канцтоварів та шкільних приладь у магазинах та ринках міста розбігаються очі. Школяр будь-якого віку хоче мати яскравий та модний пенал, ще й декілька десятків зошитів, де зображені їхні кумири. А щоденник, ручки, олівці, фломастери… Усі необхідні речі годі й перерахувати. Здається нічого зайвого, а витрачено кругленьку суму. Скільки коштує для батьків зібрати дитині ранець до школи, ми вирішили підрахувати.

Канцтовари та приладдя

Шкільний рюкзак – річ необхідна. Якщо ранець залишився від минулого року – прекрасно, проте ця річ швидко зношується. Сумку для школяра можна купити як за мінімальну ціну – 100-200 гривень, так і за максимальну, у спеціалізованих магазинах – 800-1200 гривень. «Звичайно, чим нижча ціна, тим гірша якість і навпаки. Я б радила брати ранець з твердою спинкою, аби при його використанні, у дитини не розвивався сколіоз. Зрозуміла, що ціна на такі ранці не мала», - каже продавець-консультант одного з магазинів канцтоварів Наталія. Якщо рюкзак вже придбали, його варто наповнити і підрахувати, в що це обійдеться.

Орієнтовний перелік необхідного приладдя для першачка і старшокласника

Якщо підрахувати "ціну" школяра, якому треба щоденник (від 6 до 60), зошити (від 1 до 30 гривень за один), їх потрібно близько 20-30, пенал (від 20 до 150 гривень), ручки, олівці, фломастери, лінійки та інше (від 200 грн), обкладинки (від 4 до 15 грн) та атласи та контурні карти – для учнів старших класів, допоміжні матеріали – для першокласників (від 20-30 гривень), виходить чимала сума.

А ще такі базові приладдя, як альбом для малювання, пластилін, фарби, пензлики, кольоровий та картонний папір, клей, гумка, під стругачка, набір циркулів та лінійок потягнуть з батьківського гаманця не менше дві сотні гривень.

Підрахувавши витрачену суму, стає зрозуміло, що на канцтовари батьки обласного центру в середньому витратять близько 700 гривень.

Першачок дорожчий

Потреби школярів з віком відрізняються. Якщо першачку потрібно і ранець з твердою спинкою, і пластилін з фарбою, і підставки для книг,то учням старших класів усе це не потрібне. Натомість старшокласникам знадобиться купувати спеціальні зошити для деяких предметів, книжки, карти тощо.

«Якщо учні менших класів обирають для навчання красиві щоденники та зошити,то старшокласники обирають звичайні дешеві щоденники, які не коштують захмарно. А ще можна заощадити на ранцю. Для учнів старших класів є рюкзаки і по 99 гривень», - каже продавець-консультант одного з магазинів канцтоварів Наталія.

   

Найнеобхідніші речі для школяра обійдуться у понад тисячу гривень

Удар по гаманцю

Підсумувавши витрати на ранець та шкільне приладдя, можна дійти висновку, що цього року батькам як мінімум прийдеться викласти понад тисячу гривень. Та в цю суму не входять витрати на одяг, шкільну форму, книги, які повинні купувати батьки за власний кошт. Так що в тисячу гривень тут не впишешся. А якщо в батьків двоє і більше дітей, можна братися за голову.

«Я купила цього року лише канцтовари. Шкільний рюкзак нам залишився з минулого року, що може не радувати. Загалом на всі необхідні приладдя я витратила понад 700 гривень. Вважаю, що чим ближче до школи, тим ціни на канцтовари поповзуть в гору. Раджу батькам вже скуповуватися», - каже хмельничанка Наталія Сторожук.

Пам’ятайте, скільки б не коштувало зібрати дитину до школи, головне, аби вона там добре навчалася, а модні ранці та щоденники не змусять її полюбити науку.

Вибір шкільного приладдя задовільнить навіть найвибагливішого покупця.

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую