ye-logo.v1.2

Стало відомо, коли у Хмельницькому з’явиться новенький скейт-парк

Суспільство 7656
Хмельницькі скейтери і велосипедисти вимушено катаються у двораз і на Майдані Незалежності
Хмельницькі скейтери і велосипедисти вимушено катаються у двораз і на Майдані Незалежності. Фото: автора

Його облаштують за палацом творчості дітей та юнацтва.

Майданчик для прихильників екстремальних видів спорту мав з’явитися у Хмельницькому ще в 2010 році. Щоправда тоді за спонсорські кошти трампліни таки встановили. Місце для занять облаштували за палацом творчості дітей та юнацтва, та повноцінним скейт-парком назвати його не можна було. Та й зараз там ніхто не катається.

«Ні кути неправильні, ні з’їзди, ні заїзди, ні розміри… Тут з п’яти фігур лише одна була більш-менш непогана. Ми перший рік покаталися, може ще другий, і все. Мало того, що фігури травмонебезпечні, там було ще багато скла і порожніх пляшок з-під алкогольних напоїв. Бо місце сховане і багато хто міг спокійно прийти і випити пива, чи горілочки», – розповів журналістам з ТРК «Місто» Сергій Грищишен, керівник філіалу «Асоціації скейтбордингу України» в Хмельницькій області.

Відтак любителі скейтів, роликів і велосипедів вимушені тренуватися у дворах будинків і на майдані Незалежності, звідки їх часто проганяють. Попри це спортсмени не втрачали надії відвоювати майданчик для тренувань. Усі ці роки вони чули від влади лише обіцянки, однак цього річ справа, здається, таки зрушила з мертвої точки. Зараз територію на місці старого «скейт-парку» розчистили і вже готують основу до бетонування.

 

Новий скейт-парк мають облаштувати на місці старого майданчика, що навулиці Свободи, 2/1. Фото: скрін з «youtube.com»

Зі слів Романа Миколаїва, директора міського департаменту освіти і науки, побудувати якісне місце для тренувань міська влада хотіла ще у 2016 році. Тоді навіть закупили 10 різних за формою та складністю трамплінів вартістю майже у півмільйона гривень.

«Минулого року завершити облаштування скейт-парку не вдалося, оскільки технагляд, який оглянув майданчик, дав припис про те, що на стару асфальтову основу не можна встановлювати це обладнання.Тому наразі основу парку готують до бетонування», – розповів Роман Миколаїв.

Обіцяний скейт-парк планують облаштувати до початку жовтня цього року. Крім того у місті має зявитися ще «Мінірампа», на будівництво якої з міського бюджету виділили 98 тисяч гривень.

За умовами конкурсу, подібну мінірампу мають встановити упродовж року. Фото: keywordsuggest.org

Сергій Грищишен каже, що в Україні таких скейтборд-фігур є всього три чи чотири, тому виграти з нею у програмі «Громадські ініціативи» було дуже важливим. Керівник філіалу «Асоціації скейтбордингу України» також сподівається, що усе це посприяє розвитку і популяризації скейтбордингу у Хмельницькому.

«Не всі люди сприймають скейтбординг серйозно, а між іншим, минулого року цей вид спорту внесли до програми Олімпійських Ігор. І він хоч і визначений, як «екстремальний», але за статистикою не входить навіть у п’ятірку найбільш травматичних. Саме тому після того, як у місті створять скейт-парк, ми хочемо провести перші змагання і запросити скетбордистів з Києва для показових виступів. Це буде цікаво і для місцевих спортсменів, і для людей. щоб вони подивилися і зрозуміли, що це таке», – поділився Сергій Грищишен.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую