ye-logo.v1.2

Три проекти «Форуму активних громадян» від хмельницької молоді

Суспільство 2429
«Форум активних громадян» провели у великій залі дитячої школи мистецтв
«Форум активних громадян» провели у великій залі дитячої школи мистецтв. Фото: автора

Майбутнє проектів залежатиме від авторів.

Сьогодні, 27 жовтня, у Хмельницькому відбувся «Форум активних громадян». Його організував «Міжнародний республіканський інститут» для того, щоб залучити небайдужих хмельничан і представників місцевої влади до діалогу і спільного вирішення проблем, які існують у місті.

Відтак місцева молодь – випускники «Академії громадянина» і «Школи молодого політика» – презентували на ньому власні проекти, які вони хотіли би бачити у Хмельницькому. Таких було три: форум щодо забруднення річки Південний Буг, створення у місті молодіжного центру і нова система суспільно-навчальних відносин «Зміни можливості» (тренінги для вчителів).

Першим презентували форум щодо забруднення Південного Бугу. Та судячи з усього, розробники проекту вже думають про його результати – будівництво очисних спорд на Південному Бузі.

«Нам потрібно знайти спочатку, хто забруднює річку. І тоді спробувати налагодити з ними діалог і знайти якийсь компроміс. Саме для цього потрібно організувати форум з власниками підприємств, які можуть забруднювати Південний Буг. А компромісом ми бачимо встановлення очисних споруд на цих підприємствах. І якби фінансування було 50 на 50: частина – підприємець, частина – місцева чи обласна влада, це бу в би найоптимальніший варіант», – розповів Сергій Марцонь, представник молодіжної ініціативи «Фільтруй Буг».

До слова, потенційними учасниками такого форуму автори вважають такі підприємства, як Наркевицький цукровий завод, Чорноострівську трикотажну фабрику, ТОВ «Грузевиця-Агро», Хмельницьку маслосирбазу, Хмельницькводоканал, «Епіцентр» і торговий центр «Оазис».

 

Автори першого проекту показали у презентації, наскільки високим є рівень забруднення Південного Бугу.

Другим проектом, який заявили на форумі, був «Молодіжний центр». І за приклад його розробники взяли «Молодіжний центр Волині», що діє у Луцьку.

Як пояснив Владислав Гребенюк, голова правління ГО «Молодь за краще майбутнє», «Молодіжний центр» – це своєрідна платформа, де молодь зможе реалізувати власні проекти, або стати учасником якоїсь програми. Це можуть бути культурні обміни, міжнародні гранти, неформальна освіта тощо.

«Ми вже спілкувалися з мером міста і навіть підписали меморандум з представниками профільних установ стосовно реалізації цього проекту. Наступний крок – моніторинг серед молоді і опитування між громадськими організаціями, щоб скласти список проектів, які вони хотіли б організовувати на базі молодіжного центру. Але це можна зробити буквально за місяць. Основне, що нам потрібено – приміщення. І якби все добре склалося, то вже влітку, з якимось мінімальним ремонтом і необхідним обладнанням, "Молодіжний центр" міг би функціонувати», – розповів Владислав Гребенюк.

 

Владислав Гребенюк доводив: якщо у Хмельницькому буде організований молодіжний громадський рух, місто розквітне.

Загалом, до двох вищезгаданих проектів учасники форуму (глядачі у залі) поставилися схвально. А щодо третього виникали запитання і модератор виступів навіть пожартував, що в залі, напевно, багато вчителів, бо проект стосувався саме їх.

«Наш проект полягає у проведенні тренінгів для вчителів, щоб вони проводили уроки максимально ефективно: щоб діти хотіли розвиватися і школа їх не тормозила. Бо зараз до учнів ставляться зверхньо, вчителі неконструктивно критикують, не вміють пояснити і донести тему уроку… Ми ж хочемо, щоб у школах уроки проводилися як тренінги, щоб учні були на рівних з учителями, а вчителі з розумінням ставилися до учнів», – пояснив Денис Нижник, студент першого курсу ХНУ і випускник «Школи молодого політика».

Хлопець також зазначив, що покищо це лише концепція, але вони вже знайшли кількох тренерів, які погодилися «перенавчати» вчителів у хмельницьких школах. І щоб ці тренінги були санкіонованими, потрібна підтримка міської ради.

Хмельницькі учні прагнуть бачити у вчителях друзів і спілкуватися з ними на рівних.

«Молодь у своїх проектах в тій чи іншій мірі хоче сприяння міської влади. І це цілком реально. Бо якщо говорити, наприклад, про круглий стіл, сумніваюся, що підприємці просто так до них прийдуть, а під егідою міської ради це цілком реально. Те ж саме з наданням комунального приміщення для "Молодіжного центру". Але навіть якщо вони не будуть платити за оренду приміщення, комунальні платежі ніхто не відміняв. Просто нещодавно у нас був випадок, коли громадська організація не змогла їх оплачувати і відмовилася від користування приміщенням. Тому, знову ж таки, все залежатиме від авторів цих проектів. Якщо вони не полишать справу на півдорозі, їхні плани можуть стати цілком реальними», – зазначив Михайло Кривак, секретар Хмельницької міської ради.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую