ye-logo.v1.2

У Хмельницькому визначилися з технологією сміттєпереробного заводу

Суспільство 4708
Хмельницьке сміття перероблятимуть за змішаною технологією Польщі, Австрії та Нідерландів
Хмельницьке сміття перероблятимуть за змішаною технологією Польщі, Австрії та Нідерландів . Фото: З архіву

Зараз розглядають три варіанти ділянок навколо міста, де він може бути розташований.

Протягом року хмельничани викидають 95-97 тисяч тонн сміття. Як повідомив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, концепція сміттєперебного заводу фактично вже сформована. Його вартість приблизно складає 15-20 мільйонів євро. Раніше мер називав значно більшу суму – 35 мільйонів євро, але тепер технологію спростили.

«Технологію, яку ми зробили – це суміш основних польських технологій і частини заводів, які працюють в Австрії і Нідерландах, - розповів Олександр Симчишин під час ефіру на «33 каналі». – Суть полягає у тому, що спочатку буде відсортовуватися корисне сміття, а це 10-12%. Пляшка, папір, скло, метал – можуть продаватися, як вторинна сировина. Інша частина сміття буде перероблятися, внаслідок чого вироблятиметься енергія – теплова або електрична. Після цих процесів буде залишатися приблизно 12 % сміття, яке не переробляється. Це сміття далі складується через рекультивацію».

На сміттєзвалищі завод не побудуєш, а прилеглі території у приватній власності. За словами мера, з існуючого полігону реально тільки добути газ, опустити сміттєзвалище на півтора метри вниз, забрати фільтри, мінімізувати пожежі і робити далі рекультивацію.

Олександр Симчишин: "Ми плануємо будувати завод за кредитні гроші"

«Завод треба будувати в іншому місці. Під завод за тією технологією, яку ми зараз розглядаємо, потрібно 4-5 гектарів землі. В нас зараз є три варіанти навколо міста в різних зонах, де його можна збудувати, - зазначив чиновник. - Два варіанти – поблизу діючого сміттєзвалища. І ще один варіант в сторону об’їзної. Зараз ми ці ділянки розглядаємо, вивчаємо оцінку впливу на навколишнє середовище, чи можливі санітарні зони».

Ще одна проблема – кошти. Інвестор не прийде просто, щоб будувати сміттєпереробний завод. Він одразу пропонує взяти на себе всю систему вивозу сміття і впливати відповідно на його тариф. «Ми хочемо будувати завод за кредитні кошти. У лютому буде зустріч з кредиторами щодо визначення суми, яку нам можуть дати», - додав Олександр Симчишин.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую