ye-logo.v1.2

Для учнів двадцяти хмельницьких шкіл передадуть 600 світловідбиваючих жилетів

Суспільство 2342
Школярам двадцяти шкіл Хмельницького передадуть 600 світловідбиваючих жилетів
Школярам двадцяти шкіл Хмельницького передадуть 600 світловідбиваючих жилетів. Фото: Автора

Жилети передадуть в рамках програми "Відповідальні батьки".

Сьогодні, 30 листопада, у Гімназії №1 відбувся прес-брифінг щодо тренінгів “Відповідальні батьки” в рамках якого школярам 1-3 класів передадуть 600 світловідбиваючих жилетів від Національної програми “Traffic Challenge”.

Освітній проект “Відповідальні батьки” розроблений для майбутніх та молодих батьків і піднімає, зокрема, такі питання: як вберегти дитину від ДТП, як правильно надати невідкладну допомогу дітям будь-якого віку у разі аварії, як навчити дитину правильно поводитись на дорозі, як використовувати дитячі крісла в автомобілях, які найнебезпечніші ризики кермування для вагітних, які психологічні пастки готує дорога для дітей, батьків тощо.

"З початку року сталося близько 30 дорожньо-транспортних пригод з дітьми пішоходами у місті Хмельницькому. Пішохода в темному одязі, за поганих погодних умов, водій помічає на відстані 30-40 метрів. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії практично неможливо. І лише маючи світловідбиваючі, водій побачить людину на дорозі за 150 метрів. Пішоходи, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію. Адже водії помічають пішоходів раніше,  і зреагувати можуть швидше. Тому сподіваюся, що завдяки цим жилетам, які отримають у майбутньому наші діти, дорога до школи й дому стане безпечнішою”, - зазначає координатор напрямку “Безпека на дорогах” СІ УГКЦ "Хтось не зробить!" Сергій Коваль.

Сергій Коваль зазначив, що пішоходи, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію.

Як зазначає голова ГО Traffic Challenge, одна з авторів курсу Ольга Дробишева, акція спрямована на те, щоб зменшити кількість аварій та травматизм серед пішоходів. Також вона сподівається, що ці жилети зможуть перевиховати дорослих людей, зокрема батьків. Бо саме батьки є прикладом для кожної дитини. Тому вони, в першу чергу, повинні демонструвати правильну поведінку на дорозі та пояснювати дитині основні правила безпеки дорожнього руху.

"Цей курс хоч раз має пройти кожна людина, що живе в Україні та є учасником дорожнього руху. Курс побудованих за сучасними медичними, технічними, психофізичними та іншими фактами. Також курс базується на європейському досвіді з подолання смертності на дорогах", - пояснює пані Ольга.

Також Ольга Дробишева презентувала книжки з курсу безпеки дорожнього руху із практичними порадами для батьків, освітян та всіх учасників дорожнього руху.

Мер міста висловив подяку за такі подарунки, і зазначив, що вони є дуже необхідними для школярів.

"Ми вдячні за такий подарунок, бо він є дійсно важливим. Аналізуючи статистику, яка сьогодні є по місту Хмельницькому, ми були негативно вражені величезним зростанням кількості ДТП за участю пішоходів, зокрема дітей. Тому ми сподіваємось, що ці жилети, допоможуть поліпшити цю статистику, і будь вирізняти дітей на дорогах, і тим самим покращувати їхню безпеку", - зазначив мер міста Олександр Симчишин.

Мер міста висловив подяку за такі подарунки, і зазначив, що вони є дуже необхідними для школярів та батьків.

Директор Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв, розповів, що школи у які потраплять ці жилети обиралися за спеціальним принципом.

"Навчальні заклади, які отримають світловідбиваючі жилети ми визначали спільно із Патрульною поліцією міста. Це ті школи, які знаходяться на периферії міста, де є активний дорожній рух, де є виїзди та в’їзди в місто. Це ті двадцять шкіл, де дітям доведеться перетинати дороги зі складним рухом. Сьогодні ми показуємо презентаційний примірник, але згодом, коли дійде решта жилетів, ми передамо їх школярам. Для цього ми зберемо у департаменті представників цих шкіл, патрульну поліцію, ще раз проведемо роз'яснюючи роботу і вручимо ці жилети”, - пояснив Роман Миколаїв.

Читайте також: безпека на дорозі: понад 20 тисяч порушень і обурені порушники

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую