ye-logo.v1.2

Швидкість руху обмежили, а перевірити її дотримання нічим, - патрульна поліція

Суспільство 7373
Швидкість автомобілів по місту не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину
Швидкість автомобілів по місту не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину. Фото: slovoidilo.ua

Патрульні сподіваються на свідомість водіїв.

З 1 січня в Україні обмежили швидкість руху автомобілів у населених пунктах з 60 до 50 кілометрів на годину. Відтепер, за перевищення швидкості більш як на 50 кілометрів на годину – штраф складає 510 гривень. Якщо ж це порушення спричинили створення аварійної обстановки, то штраф підвищується до 680 гривень.

В патрульній поліції області сподіваються, що нововведення сприятиме зменшенню кількості ДТП, яких за минулий рік було зафіксовано майже 2 тисячі.

«Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – гальмівний шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом - 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%», – розповів начальник патрульної поліції в Хмельницькій області Олег Костенко.

Закон є і виконувати його потрібно, але виявляється, що засобів, які вимірюють рух автомобільного транспорту у патрульних немає. Таким чином, вони не можуть контролювати, з якою швидкістю рухається автомобіль та чи порушує він ПРД.

«Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки», - каже начальник відділу адміністративної практики УПП в Хмельницькій області Богдан Молотюк. Фото: автора

«Одне діло встановити обмеження, друге – це контролювати. Ми сподіваємося на свідомість водіїв, адже не маємо чим вимірювати швидкість руху транспорту. Прийде момент, коли запрацює фотовідеофіксація, і, тоді, відразу, підуть штрафи. Наша головна мета – показати водію, що ми хочемо допомогти не порушувати ПДР. Ми ввели норму, і даємо водіям час, щоб вони призвичаїлися. Незабаром з’являться камери, які працюватимуть не для того, щоб зібрати штрафи, а щоб водії не лише зменшили швидкість руху, а й загалом, - не порушували правила поводження на дорозі», - каже речник управління патрульної поліції в Хмельницькій області Роман Мартинюк.

Окрім камер фотовідеофіксації, правоохоронці очікують, що за порушення правил на дорозі будуть суттєво збільшені штрафи для порушників. Відповідний законопроект наразі знаходиться на розгляді профільного комітету Верховної Ради.

«Зокрема, там пропонується за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше ніж на 50 кілометрів на годину встановити штраф 3400 гривень. Таку ж саму суму штрафу пропонується встановити за залишення місця ДТП та передбачити можливість позбавляти за це винуватця права керування транспортним засобом на строк до шести місяців», - розповів начальник відділу адміністративної практики УПП в Хмельницькій області Богдан Молотюк.

Також у двадцять разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування - він становитиме 10 тисяч 200 гривень, а за повторне порушення - 40 тисяч 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 тисяч 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 тисяч 800 гривень.

В урядовому законопроекті також ідеться про запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Натомість анонсовані раніше зміни до порядку видачі посвідчення водія вже набули чинності 1 січня 2018 року.

«Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватиметься на 30 років. В іншому випадку особа буде змушена повторно складати іспити на знання правил», - додав Богдан Молотюк.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Читайте також: Патрульні звітували: за минулий рік кількість порушень стало вдвічі більше.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую