ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Старість — синонім беззахисності?

Суспільство 4053

Хмельницькій пенсіонерці Тамарі Сосніцькій посеред зими відрізали газ

Сімдесятирічна мешканка Хмельницького Тамара Сосніцька посеред січня вже тиждень без тепла і їжі. А справа в тому, що їй відрізали газ, причому вельми оперативно, поки бабуся пішла в магазин.
«Це було 13 січня, – мало не плачучи, пригадує Тамара Михайлівна, яка і в будинку ходить в куртці та шапці, як надворі. – Повернулася з магазину, а приготувати вже нічого не змогла. Плита не працювала. І колонка також. Я подумала, може, перекрила кран в хаті та й забула. Глянула, все увімкнене. Аж потім вийшла на вулицю і побачила, що газова труба перерізана».
Пенсіонерка в розпачі. Адже наприкінці листопада вона придбала конвектор, який встановлювали спеціалісти. Витратила усі заощадження – близько двох з половиною тисяч гривень. Як не дивно, конвектор старенькій також відключили.
«Донька принесла електрочайник, то ці дні хоч чаю собі закип’ячу та у грілку теплої води наллю, щоб бодай у ліжку зігрітися», – ділиться пані Сосніцька.
Після «походу» у публічне акціонерне товариство «Хмельницькгаз» конвектор таки підключили.
«Кажуть, що всі прилади встановлені з порушеннями. Але ж я не сама встановлювала ту колонку чи конвектор. Спеціалісти приходили! А тепер нарахували мені 1350 гривень за ті роботи, які потрібно проводити», – зітхає жінка.
20 січня Тамарі Сосніцькій «газовики» обіцяли прийти й бодай розпочати роботу. Та у призначений час бабуся спеціалістів не дочекалася. Не витримала старенька й передзвонила Віталію Кримському, який і обіцяв приїхати. Найперше запитання почула Тамара Михайлівна у слухавці: «А гроші є?».
Як потім з’ясувалося, пан Кримський – приватний підприємець, а не майстер «Хмельницькгазу». А хто встановлював газові прилади пані Сосніцькій раніше, з’ясувати так і не вдалося. У «Хмельницькгазі» запевняють, що ці «спеціалісти» однозначно не з їхньої контори.
«Випадок Тамари Михайлівни – один із 80 по місту. Через порушення норм ми змушені багатьом відключати газ. Ще у грудні 2010 року під час перевірки ми виявили порушення у будинку Сосніцької. Написали їй попередження про необхідність усунути невідповідності. Але вона прийшла до нас лише тоді, коли вже відключили газ. Усі прилади, окрім конвектора, встановлені самовільно, – каже Віктор Повх, начальник служби внутрішньобудинкового газового обладнання ПАТ «Хмельницькгаз». – Така «самодіяльність» найчастіше стає причиною аварій, що можуть вартувати життя. Наголошую на тому, що виконанувати правила безпеки – в інтересах самих споживачів. Я дуже хотів би нагадати про це усім абонентам».
Віктор Володимирович пояснив, що за законом, абонентам відключають газ у разі «самовільного підключення приладів та пристроїв споживача до системи газопостачання» та «порушення споживачем правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації».
Також у «Хмельницькгазі» обіцяють залагодити усі питання, щойно абонент усуне порушення. А поки компроміс буде знайдено, бабуся так і «обійматиме» свій електрочайник.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую