ye-logo.v1.2

Оприлюднені причини обвалу муру Старої фортеці у Кам’янці-Подільському

Суспільство 3059
Директор Кам
Директор Кам'янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба розповів про причини обвалу муру Старої фортеці. Фото: vdalo.info

Профільні фахівці назвали причини руйнування.

Два тижні тому, а саме 14 лютого, у Кам’янеці-Подільському зазнав руйнувань мур Старої фортеці на північно-західному боці Північного бастіону фортеці. Директор Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба розповів, що деформацію на цій ділянці стіни, у музеї виявили понад місяць тому. Саме тоді, за його словами, фахівці заповідника звернулися за рекомендацією до профільних експертів для обстеження аварійної ділянки. Їхній приїзд очікувався у Кам’янець-Подільський орієнтовно на 15-16 лютого. Проте, стіна не встояла до їх приїзду.

За словами Олександра Олександровича, ніхто не очікував, що мур впаде, адже нічого не вказувало на це. Тому експерти, які мали дослідити ділянку, провели обстеження вже після обвалу.

Фахівці називають декілька причин руйнувань. Одна з них - відсутність комплексного підходу до проведення робіт.

"Днями ми отримали відповідь від дослідного центру. Фахівці назвали декілька причин обвалу. Перша з причин полягає у неякісному виконанні робіт, які проводили на тій ділянці стіни. Експерти кажуть, що роботи проводилися без застосування комплексного підходу, а різні частини муру не були необхідним чином між собою поєднанні", - розповідає директор музею-заповідника.

Ще однією причиною обвалу, яку назвали у дослідному центрі, є проблема неефективної роботи наявних систем водовідведення. Фахівці зазначили, вода не цій ділянці відводилась не в повному обсязі, що призвело до руйнувань.

Як розповідає Олександр Заремба, наразі бюджетна комісія Кам’янець-Подільської міської ради виділила кошти, які витратять на виготовлення проектно-кошторисної документації та протиаварійні роботи.

"Поки не відомо, коли розпочнуться реставраційні роботи та скільки вони триватимуть. Зараз ми на етапі виготовлення проектно-кошторисної документації. Окрім того, на сесії міської ради, бюджетна комісія виділила 700 000 тисяч гривень, які підуть на виготовлення цієї документації та протиаварійні роботи. Але це - попередня сума, адже ми остаточно не знаємо, яка цифра буде вказана у проектно-кошторисній документації. Тільки тоді, коли вона буде готова, ми будемо знати скільки коштів нам знадобиться на відбудову муру", - зазначає Заремба.

Нагадаємо, раніше директор музею-заповідника розповідав, що востаннє реставраційні роботи на даній ділянці проводилися у 2006-2007 роках.

До речі, у серпні 2011 року, на території Кам'янець-Подільського музею-заповідника, завалилася пам’ятка фортифікації 16 століття Нова Західна вежа. На її реконструкцію, яка затягнулася аж на 5 років, витратили 4 мільйони 100 тисяч гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую