ye-logo.v1.2

Обласні та міські проекти регіонального розвитку будуть профінансовані коштами державного бюджету На правах реклами

Суспільство 2257

Наприкінці лютого відбулося засідання конкурсної комісії з відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за кошти державного бюджету, отримані від Європейського Союзу

Інтереси Хмельницької області та міста Хмельницький в комісії представлені народним депутатом від Хмельниччини, членом комісії – заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Сергієм Мельником, якому в процесі повторного оцінювання комісією проектів, вдалося відстояти 7 проектів, в тому числі – 4 по місту Хмельницькому, що будуть реалізовуватись за рахунок надходжень до державного бюджету коштів Європейського Союзу в подальшому. Сума фінансування з державного бюджету по них становитиме 52,2 млн. грн.

Це наступні проекти:

За програмою «Інноваційна економіка та інвестиції»:

- Формування системи підтримки розвитку підприємництва у місті Хмельницькому. Обсяг фінансування 3,6 млн. грн.

За програмою «Сільський розвиток»:

- Продукція з сільського двору до міської оселі: система доставки сільськогосподарської продукції в межах Хмельницького регіону. Обсяг фінансування 11,3 млн. грн.

За програмою «Розвиток людського потенціалу»:

- Стимулювання розвитку новаторської і раціоналізаторської роботи в навчальному закладі як один з факторів підвищення якості підготовки робітничих кадрів. Обсяг фінансування 4,0 млн. грн.

- Модернізація матеріально-технічного забезпечення для підготовки кваліфікованих працівників за професією електрогазозварювальник у відповідності до сучасних вимог ринку праці на базі Хмельницького професійного ліцею. Обсяг фінансування 2,0 млн. грн.

- Створення учнівського готельно-туристичного центру на базі Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти» м.Кам’янець-Подільський. Обсяг фінансування 10,0 млн. грн.

- Створення багатопрофільного регіонального Центру професійної освіти м.Красилів. Обсяг фінансування 9,3 млн. грн.

За програмою «Розвиток туризму»:

- Збереження культурно-мистецьких традицій через відновлення Хмельницького міського будинку культури, реставрація будинку культури, популяризація традицій Поділля. Обсяг фінансування 12,0 млн. грн.

Попередньо комісією вже було визначено 4 проекти–переможці, які профінансує державний бюджет в сумі 17,4 млн. грн, це:

За програмою «Розвиток туризму:

- Створення інноваційних об’єктів туристичної інфраструктури Хмельницького регіону із туристично-логістичним центром у місті. Обсяг фінансування – 9,4 млн. грн.

- Створення туристично-інформаційного центру на території курортної зони селища Сатанів Городоцького району Хмельницької області. Обсяг фінансування 1,2 млн. грн.

- Створення туристично-рекреаційної зони «Сквер Потоцьких» у смт Антоніни Красилівського району Хмельницької області. Обсяг фінансування 3,1 млн. грн.

За програмою «Розвиток людського потенціалу»:

- Забезпечення потреб ринку продукції закритих ґрунтів кваліфікованими робітниками. Обсяг фінансування 3,7 млн. грн. Цей проект єдиний з переможців, який передбачає суттєве співфінансування з інших джерел (21%). Решта буде реалізована практично в повному обсязі коштами Європейського Союзу.

В цей же день відбулося засідання комісії для оцінки та відбору інвестиційних програм ті проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. На засіданні комісії, членом якої також є Сергій Мельник, було затверджено, в першу чергу, перехідні з 2017 року 22 обласних об’єкти , загальний обсяг очікуваного фінансування з коштів фонду по яких сягає 108 млн. грн. Підхід до відбору об’єктів передбачав надання переваги тим, що мають високу ступінь готовності або так названим «довгобудам». Крім того, за підсумками попереднього конкурсного відбору, по місту відібрано 3 нових об’єкти на суму 28,4 млн. грн., а саме:

- Будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні та реконструкція існуючого корпусу на 110 ліжок по вул. Кам’янецькій, 94 у місті Хмельницькому, обсяг фінансування 10,0 млн. грн.

- Реконструкція будівель Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру по вул. Володимирській, 85 – 10,9 млн. грн.

- Капітальний ремонт будівлі Хмельницького обласного онкологічного диспансеру – 7,5 млн. грн.

Сергій Іванович запропонував Хмельницькій обласній державній адміністрації, для оптимізації в майбутньому процесу залучення до фінансування місцевих проектів за кошти Євросоюзу, створити при департаменті економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ХОДА підрозділ, який буде популяризувати серед територіальних громад області таку можливість фінансової підтримки їх розвитку, а також оперативно опрацьовувати отримані проекти для максимального долучення їх до фінансування з державного бюджету.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую